Профільна освіта нового рівня: як проходить підготовка до реалізації Державного стандарту

Блок під заголовком новини 1  Підпишіться на Telegram-канал Педрада. Новини! Тримаємо руку на пульсі змін без паніки та спаму

Автор
редактор стрічки новин порталу «Педрада»
У 2027 році в Україні стартує профільна школа: триває підготовка до впровадження нового державного стандарту

Що зміниться для старшокласників з 2027 року?

report_11614439.gif   Зміни та новації в законодавстві: липень 2025
   Скачати  

             

З 1 вересня 2027 року в Україні розпочнеться впровадження Державного стандарту профільної середньої освіти, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 25 липня 2024 року № 851. Документ визначає засади для якісного оновлення старшої школи та створення умов для глибшого вивчення профільних предметів.

Про Держстандарт профільної середньої освіти

Упродовж 2025–2026 років триватиме активна розробка модельних навчальних програм — обов’язкових, профільних та вибіркових компонентів. Особливу увагу буде приділено програмам професійного спрямування, які реалізовуватимуться на базі закладів професійної освіти. 

Зміст таких програм інтегруватиметься з професійними стандартами та конкретними вимогами до підготовки за окремими спеціальностями. У цьому процесі тісно співпрацюють викладачі загальноосвітніх предметів і майстри виробничого навчання.

У липні 2025 року Міністерство освіти і науки України спільно з Командою підтримки відновлення та реформ (RST), Офісом реформ Кабінету Міністрів та Програмою підтримки ОБСЄ для України провело низку зустрічей на тему «Співпраця викладачів загальноосвітніх предметів та викладачів спеціальних дисциплін у розробленні модельних навчальних програм профільної середньої освіти професійного спрямування».

Учасники спільно:

  • проаналізували переваги й виклики впровадження нового стандарту профільної освіти;
  • опрацювали зміст і структуру навчальних планів для агрономного та енергетичного профілів;
  • розробили проєкти модельних програм, включно з інтегрованими курсами;
  • надали рекомендації щодо проведення масштабної інформаційної кампанії та підтримки освітян під час підготовки до запуску реформи.

Результати цієї роботи стануть підґрунтям для формування якісного освітнього контенту нової профільної школи та забезпечать тісніший зв’язок між загальною та професійною освітою.

За матеріалами МОН

додаток

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Безпечне освітнє середовище закладу освіти

Що таке безпечне освітнє середовище, його ознаки та принципи? Як забезпечити психологічно безпечне середовище? Які заходи необхідно впровадити у вашому закладі освіти — читайте у статті.
124824

Типи організації освітньої діяльності в дошкіллі: що нового

У Законі про дошкільну освіту визначено вісім типів організації освітньої діяльності. Таке розмаїття дає змогу забезпечити доступність дошкільної освіти для кожної дитини з урахуванням її індивідуальних особливостей, потреб, інтересів та здібностей. У цій статті більше розглянемо саме нові альтернативні типи дитсадків
1695

Комплектування груп у дошкільному закладі: вивчаємо вимоги

До кінця серпня керівник дошкільного закладу має остаточно сформувати всі групи вихованців. З’ясуємо, як Закон про дошкільну освіту та інші нормативні документи врегульовують питання комплектування різних видів груп, їх граничної наповнюваності. Усе розклали для вас по поличках
75581

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді