960 млн на їдальні та 34 млрд на зарплати: уряд затвердив фінансування освіти
Підпишіться на Telegram-канал Педрада. Новини! Тримаємо руку на пульсі змін без паніки та спаму
Кабінет Міністрів України затвердив два важливі розпорядження щодо фінансування сфери освіти. Зокрема, уряд ухвалив рішення про розподіл 960 млн грн субвенції на модернізацію харчоблоків у школах, а також виділив додаткові 33,83 млрд грн освітньої субвенції на вересень–грудень 2025 року.
Підготовка до зими: скачати ЧЕКЛІСТ 🖨
Модернізація шкільних їдалень: вже відібрано 13 проєктів
У межах публічного інвестиційного проєкту з модернізації шкільного харчування затверджено четвертий розподіл коштів у розмірі 158 млн грн. Ці кошти спрямовано на 13 проєктів, відібраних на конкурсній основі.
Подання та оцінювання проєктних заявок здійснювалося через електронну систему DREAM, яка автоматично формувала рейтинговий список проєктів за бальною системою. Відбір здійснювала комісія Міністерства освіти і науки за участю незалежних експертів, представників обласних військових адміністрацій та територіальних громад.
Участь у програмі можуть брати:
- військові ліцеї та ліцеї з посиленою військово-фізичною підготовкою;
- заклади освіти з чисельністю учнів понад 200 осіб (або від 100 – якщо школа єдина у громаді);
- заклади з очною або змішаною формою навчання, які мають укриття або планують їх облаштувати до кінця року.
Серед ключових умов — наявність проєктної документації, експертизи, логістичної спроможності для впровадження моделі «опорна кухня» та співфінансування з місцевих бюджетів. Відбір проєктів на фінансування продовжується.
Освітня субвенція: додаткові кошти на зарплати вчителям
Крім того, уряд затвердив розподіл 33,83 млрд грн освітньої субвенції між місцевими бюджетами на останні чотири місяці 2025 року. Це доповнення до вже розподілених 68,2 млрд грн на період з січня по серпень.
Розподіл коштів здійснено на підставі кількості учнів станом на 1 листопада 2024 року. При цьому виключено заклади загальної середньої освіти з кількістю учнів менше 45 осіб (окрім початкових, спеціальних шкіл та навчально-реабілітаційних центрів).
У формулі розподілу замінено понижувальний коефіцієнт 0,89 на підвищений — 0,97, що позитивно вплине на обсяг фінансування. Це дозволить місцевим бюджетам вчасно спланувати видатки на оплату праці педагогічним працівникам.
Також здійснено перерозподіл 32,48 млн грн для громад Київської, Львівської, Полтавської та Сумської областей, де раніше були допущені помилки в обліку кількості учнів. Це дасть змогу повністю забезпечити виплати педагогам разом з усіма нарахуваннями.