Нові стандарти для спеціальних дитсадків: як тепер працюватимуть такі заклади
Підпишіться на Telegram-канал Педрада. Новини! Тримаємо руку на пульсі змін без паніки та спаму
Кабінет Міністрів України затвердив Положення про спеціальний дитячий садок. Відповідну постанову прийнято згідно з Законом України «Про дошкільну освіту». Документ визначає ключові принципи діяльності таких закладів, які працюють з дітьми з особливими освітніми потребами.
⚖ «Так» і «ні» в роботі з дитиною з ООП: СКАЧАТИ
Що таке спеціальний дитячий садок?
Це заклад дошкільної освіти, в якому здобувають освіту діти з порушеннями фізичного, психічного, інтелектуального чи сенсорного розвитку, а також з розладами поведінки. Вік вихованців — від 2 до 7 або 8 років. Заклади можуть бути державними, комунальними, приватними чи корпоративними, а також створеними фізичними особами-підприємцями.
Спеціальні дитячі садки повинні:
- створити безпечне і адаптоване освітнє середовище;
- забезпечити освітній процес із використанням жестової мови, допоміжних засобів навчання та альтернативної комунікації;
- мати спеціально обладнані кабінети для надання психолого-педагогічної та корекційно-розвиткової допомоги;
- використовувати систему автоматизації роботи інклюзивно-ресурсних центрів.
Щонайменше половина всіх груп у таких садках має бути призначена для дітей з особливими освітніми потребами.
Засновники дитячих садків мають право самостійно визначати, змінювати чи поєднувати типи організації освітньої діяльності. Вони також ухвалюють рішення про створення або ліквідацію окремих підрозділів чи груп. Важливо, що зменшення кількості дітей у групі протягом навчального року не є підставою для її закриття до завершення року.
Ліквідація або реорганізація спеціального дитячого садка допускається лише за погодженням з Міністерством освіти і науки України, якщо йдеться про комунальні заклади. Діяльність таких садків припиняється також у випадках втрати ліцензії.