Важливі зміни: як тепер формуватимуться штати в дитячих садках за новими правилами

Блок під заголовком новини 1  Підпишіться на Telegram-канал Педрада. Новини! Тримаємо руку на пульсі змін без паніки та спаму

Автор
редактор стрічки новин порталу «Педрада»
МОН затвердило оновлені типові штатні нормативи для дитсадків: що зміниться

Що передбачають нові нормативи для працівників дошкілл

Міністерство освіти і науки України затвердило нову редакцію Типових штатних нормативів для закладів дошкільної освіти. Це рішення, яке охоплює державні й комунальні дитсадки всіх типів, стало результатом масштабної роботи освітньої спільноти. 

😊Ігри з дітьми: СКАЧАТИ БУКЛЕТ

Як повідомила заступниця міністра освіти Анастасія Коновалова, над документом працювали понад 8 тисяч фахівців-практиків.

«Типові штати, які написали реальні практики, затверджено. Це один із найскладніших документів, і я щиро вдячна всім, хто долучився», — зазначила Коновалова. 

Вона також подякувала профільним організаціям, таким як Асоціація міст України, Асоціація працівників дошкільної освіти та Профспілка працівників освіти і науки, за підтримку.

Що передбачають нові нормативи?

Оновлені типові штатні нормативи регламентують формування штатного розпису для всіх державних і комунальних ЗДО, з урахуванням кількості дітей, груп, типу організації освітньої діяльності, графіка роботи, площ приміщень тощо. 

Зокрема:

  • Кількість вихователів та помічників вихователів розраховується відповідно до кількості дітей у групі та вимог законодавства.
  • Якщо кількість дітей у групі збільшується, допускається пропорційне збільшення кількості посад вихователів.
  • Передбачено витрати на заміну педагогів у період відпусток та доплати за перевищення встановлених норм наповнюваності груп.
  • Дитсадки можуть залучати сторонніх фахівців і організації для реалізації освітнього процесу, харчування, медобслуговування, охорони тощо.

Також нові правила враховують діяльність дошкільних підрозділів при інших закладах освіти(крім спеціальних шкіл та реабілітаційних центрів, для яких існують окремі нормативи).

Ці зміни покликані підвищити ефективність роботи дитсадків, створити належні умови для розвитку дітей та захистити права педагогів.

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Від А до Я: ваш повний гід по наказах з основної діяльності

Хочете бути впевненими у кожному своєму управлінському рішенні? Наша стаття розкриває ключові аспекти складання та оформлення наказів з основної діяльності. Дізнайтеся про нормативні вимоги, структуру та інші нюанси, щоб ваші накази завжди були чинними, а управління — бездоганним і відповідальним
71833

Цькування на роботі: чи можливо його зупинити?

Чи знаєте ви, що цькування в педагогічному колективі може походити не лише від учнів чи батьків, а й від колег та навіть адміністрації школи? Ця прихована війна руйнує атмосферу довіри та професійного зростання. Отож, чим відрізняється мобінг від булінгу, як запобігти і як захиститися від такого явища – розбираємося у статті
8107

Типи організації освітньої діяльності в дошкіллі: що нового

У Законі про дошкільну освіту визначено вісім типів організації освітньої діяльності. Таке розмаїття дає змогу забезпечити доступність дошкільної освіти для кожної дитини з урахуванням її індивідуальних особливостей, потреб, інтересів та здібностей. У цій статті більше розглянемо саме нові альтернативні типи дитсадків
486

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді