МОН готує реформу оплати праці: як зросте зарплата педагогів у 2025 році

Автор
редактор стрічки новин порталу «Педрада»
Міносвіти розглядає підвищення частки окладу в зарплаті освітян — Шмигаль

Збільшення зарплати освітян

report_11614439.gif   Зміни в освітньому законодавстві: квітень 2025
   Скачати  

             

Міністерство освіти і науки України продовжує працювати над оновленням системи оплати праці для освітян. Один із ключових напрямів реформи — підвищення частки посадового окладу (тарифної ставки) у загальній структурі заробітної плати працівників освіти. 

Про новий профстандарт для вчителя

Про це йдеться у відповіді прем’єр-міністра Дениса Шмигаля на електронну петицію №41/007712-25еп, зареєстровану 21 січня 2025 року, яку підтримали понад 25 тисяч українців.

Шмигаль також нагадав, що місцеві органи влади наразі мають можливість призначати додаткові виплати для працівників закладів дошкільної, позашкільної та професійної освіти за рахунок коштів місцевих бюджетів. Це передбачено постановою Кабінету Міністрів від 27 грудня 2024 року №1515, що регулює порядок використання відповідної субвенції.

Окрім того, уряд розглядає можливість створення нової бюджетної програми, яка дозволить направляти державні кошти на доплати працівникам закладів освіти, що фінансуються з місцевих бюджетів. Втілення цієї ініціативи вимагатиме внесення змін до Держбюджету-2025 та пошуку додаткових джерел фінансування.

«Підвищення заробітної плати педагогічних і технічних працівників у сфері освіти — одне з наших головних завдань. Міністерство вже розглядає різні варіанти оновлення системи оплати, враховуючи фінансові реалії на всіх рівнях у воєнний час», — підкреслив очільник уряду.

Петиція, на яку відповідав прем’єр, була розглянута відповідно до статті 40 Конституції України, статті 23-1 Закону «Про звернення громадян» та відповідного Порядку, затвердженого постановою Кабміну №457 від 22 липня 2016 року.

Зокрема, урядова постанова №1286 від 8 листопада 2024 року вже передбачає щомісячну доплату вчителям загальноосвітніх шкіл державної та комунальної форм власності за роботу у складних умовах: з 1 січня 2025 року — 1 300 грн (близько 1 000 грн «чистими»), а з 1 вересня — 2 600 грн (приблизно 2 000 грн «на руки»).

Варто нагадати, що згідно зі статтею 32 Закону України «Про місцеве самоврядування», саме місцеві ради відповідають за фінансове забезпечення закладів освіти. Тому рішення щодо додаткових виплат педагогам різних категорій можуть ухвалюватися на місцевому рівні. Водночас держава шукає можливості для посилення цієї підтримки через механізм субвенцій.

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Індивідуальна програма розвитку учня школи

Для учнів з особливими освітніми потребами, які навчаються у вашому закладі освіти, потрібно розробити індивідуальну програму розвитку. Хто розробляє цей документ, на основі якої інформації та які частини він має містити - розбираємо в статті
103018

Безпечне освітнє середовище закладу освіти

Що таке безпечне освітнє середовище, його ознаки та принципи? Як забезпечити психологічно безпечне середовище? Які заходи необхідно впровадити у вашому закладі освіти — читайте у статті.
121264

Пісні про весну для дітей

Скачайте сучасні дитячі пісні про весну — слова та ноти, а також фонограми в хорошій якості.
137133

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді