Спеціальні групи у дитсадках для дітей з ООП: затверджено новий порядок їх створення і функціонування

Блок під заголовком новини 1  Підпишіться на Telegram-канал Педрада. Новини! Тримаємо руку на пульсі змін без паніки та спаму

Автор
редактор стрічки новин порталу «Педрада»
Уряд затвердив порядок створення спеціальних груп у дитсадках для дітей з особливими освітніми потребами

Інклюзивна освіта в дошкільних закладах

4 квітня 2025 року Кабінет Міністрів України ухвалив важливе рішення у сфері інклюзивної освіти — затверджено Порядок утворення та функціонування спеціальних груп у закладах дошкільної освіти для дітей з особливими освітніми потребами (ООП).

Закон про дошкільну освіту: зміни в локальних документах

Про це повідомив міністр освіти і науки України Оксен Лісовий, наголосивши, що документ реалізує положення Закону України «Про дошкільну освіту» та сприятиме рівному доступу малюків з ООП до якісної освіти.

«Планується, що батьки дітей з особливими освітніми потребами зможуть обрати найкращий формат навчання для своїх малюків відповідно до їхніх індивідуальних потреб та побажань», — зазначив очільник освітнього відомства.

Відповідно до рішення уряду, Порядок набере чинності з 1 серпня 2025 року. Як уточнив постійний представник КМУ у Верховній Раді Тарас Мельничук, документ визначає чіткий механізм створення та умови функціонування спеціальних груп у дитячих садках.

У спеціальних групах передбачено створення інклюзивного освітнього середовища, що дозволить покращити умови розвитку та навчання дітей з ООП, забезпечити необхідну підтримку та адаптацію освітнього процесу.

Цей крок є частиною системних змін, спрямованих на підтримку інклюзивної освіти в Україні, та свідчить про прагнення держави гарантувати кожній дитині можливість здобути освіту відповідно до її потреб.

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Педагогічне навантаження та оплата праці вчителів: відповідаємо на запитання

Чи не найбільше запитань, які надходять до нашого видавництва, стосуються оплати праці педагогів та педагогічного навантаження. Розглянемо найпоширеніші. Відповіді — за матеріалами журналу "Практика управління закладом освіти"
3361

Тижневе навантаження педагогів: зміни у дошкіллі

З’ясуємо, як змінилося педагогічне навантаження працівників закладів дошкільної освіти після набрання чинності новим Законом про дошкільну освіту, як співвідноситься педагогічне навантаження і робочий час. Ознайомтеся з таблицею, у якій ми порівняли нинішній обсяг педнавантаження працівників ЗДО з тим, що був раніше
54508

Строковий трудовий договір з педагогами: відповідаємо на запитання

З’ясуємо, що таке строковий трудовий договір і чому навколо нього стільки суперечок: варто чи ні його укладати, хто від цього виграє, хто програє, наскільки він є корисним для працівника чи роботодавця
24839

Складаємо штатний розпис закладу дошкільної освіти

З’ясуємо, як проєктують штатний розпис дошкільного закладу і які зміни врахувати згідно з новим Законом про дошкільну освіту та новими Типовими штатними нормативами. Допоможемо вам внести зміни в штатний розпис, обрати форму та заповнити її без помилок
59838

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді