Кадрова криза в дошкіллі: чому українські садки втрачають педагогів?

Блок під заголовком новини 1  Підпишіться на Telegram-канал Педрада. Новини! Тримаємо руку на пульсі змін без паніки та спаму

Автор
редактор стрічки новин порталу «Педрада»
У дитсадках бракує кілька тисяч вихователів: у МОН назвали основну причину

Кризові моменти в дошкільній освіті

report_11614439.gif   Зміни в освітньому законодавстві: травень 2025
   Скачати  

             

В Україні в системі дошкільної освіти налічується 101 тисяча ставок для вихователів, проте з них 5,5 тисяч залишаються вакантними.  

Зміни в оплаті праці педагогів ЗДО

Про це повідомила заступниця міністра освіти і науки України Анастасія Коновалова.

Як вона наголосила, однією з головних причин нестачі кадрів є низький рівень заробітної плати, що відштовхує молодь від цієї професії та не стимулює випускників педагогічних закладів іти працювати в дитячі садки.  

«На жаль, нове покоління не поспішає обирати професію вихователя. Це одна з причин кадрового дефіциту у сфері дошкільної освіти», — зауважила заступниця очільника МОН.

  

Ще одним викликом для галузі є старіння педагогічного персоналу. За словами посадовиці, середній вік вихователів три роки тому становив 54 роки, а зараз, імовірно, ще вищий.  

Водночас вона зазначила, що працівники з великим стажем мають дещо вищі зарплати завдяки надбавкам за вислугу років, категорію тощо.  

«Система націлена на збереження кадрів, і в цьому сенсі вона частково працює. Але навіть попри доплати рівень оплати праці залишається надзвичайно низьким», — наголосила Анастасія Коновалова.

Раніше ми писали, що вихователі звернулися до уряду з вимогою негайного підвищення заробітної плати до 15 000 гривень. 

За інформацією LB.ua

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Вибір підручників: що потрібно знати керівництву школи та вчителям

Вибір підручників є одним з важливих елементів для забезпечення якості освіти учнів. Які навчальні матеріали та завдання обрати, найкраще знають вчителі. Тому саме вчителів долучають до участі в конкурсному відборі підручників. Який порядок вибору підручників, які результати цього вибору в 2024/2025 навчальному році – далі у статті
90

Внутрішня система забезпечення якості освіти: як школа гарантує якісну освіту?

Внутрішня система забезпечення якості освіти об’єднує умови, чіткі процедури та конкретні заходи всередині школи. Чи важливіша вона за інституційний аудит? Відповідь – у статті.
414

Педагогічні читання: нетрадиційні форми проведення

Як провести педагогічні читання в закладі освіти нетрадиційно? Як організувати підготовку до педагогічних читань та інтерактивну роботу під час їх проведення — читайте та використовуйте детальні алгоритм та опис у статті
11230

Сходинками самоосвіти — до професійного зростання

Самоосвіта вихователя — рушійна сила його професійного розвитку. Які складники самоосвіти і що зробити, щоб самоосвіта не була стихійною і безсистемною — розглядаємо у статті. Скористайтеся також анкетою, щоб з'ясувати рейтинг чинників самоосвіти.
21648

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді