«Стрічка часу» на Берлінале: український фільм про шкільне життя під час війни

Блок під заголовком новини 1  Підпишіться на Telegram-канал Педрада. Новини! Тримаємо руку на пульсі змін без паніки та спаму

Автор
редактор стрічки новин порталу «Педрада»
Розбиті школи та уроки з укриттів: знято фільм «Стрічка часу» про освіту під час війни

Український фільм про шкільне життя під час війни

Безпека життєдіяльності під час канікул

Український фільм «Стрічка часу» представлено на Берлінському міжнародному кінофестивалі 2025 року. Стрічка, знята режисеркою Катериною Горностай, бере участь у основній конкурсній програмі та змагається за головний приз — «Золотого ведмедя».

Документальний фільм розповідає про вчителів та учнів, які, незважаючи на війну, продовжують навчати та навчатися на деокупованих і прифронтових територіях. Основною темою стрічки є буденність шкільного життя під час війни: діти змушені вчитися в укриттях через повітряні тривоги, частина шкіл зруйнована, а на онлайн-випускному лунає дзвоник, евакуйований із Бахмута.

«Стрічка часу» знята без закадрового голосу, інтерв'ю та реконструкцій, що дає можливість показати реалії шкільних моментів сьогодення без прикрас. Наприклад, один із героїв фільму, Борис Ховряк, який під час зйомок працював вчителем, наразі служить у лавах ЗСУ.

Окрім того, фільм не лише висвітлює труднощі, з якими стикаються українські вчителі, а й збирає кошти на відновлення зруйнованих шкіл. Це перший український фільм, який потрапив до основної конкурсної програми Берлінале з 1997 року. 

Трейлер до фільму опублікувала ГО «Освіторія», ознайомитися з ним можна за посиланням

«Стрічка часу» показує не лише трагедію, а й те, як важливо навчити дітей адаптуватися до умов, мислити позитивно та продовжувати жити і радіти, попри всі труднощі.

За інформацією Віледж

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Педагогічне навантаження та оплата праці вчителів: відповідаємо на запитання

Чи не найбільше запитань, які надходять до нашого видавництва, стосуються оплати праці педагогів та педагогічного навантаження. Розглянемо найпоширеніші. Відповіді — за матеріалами журналу "Практика управління закладом освіти"
3366

Тижневе навантаження педагогів: зміни у дошкіллі

З’ясуємо, як змінилося педагогічне навантаження працівників закладів дошкільної освіти після набрання чинності новим Законом про дошкільну освіту, як співвідноситься педагогічне навантаження і робочий час. Ознайомтеся з таблицею, у якій ми порівняли нинішній обсяг педнавантаження працівників ЗДО з тим, що був раніше
54520

Строковий трудовий договір з педагогами: відповідаємо на запитання

З’ясуємо, що таке строковий трудовий договір і чому навколо нього стільки суперечок: варто чи ні його укладати, хто від цього виграє, хто програє, наскільки він є корисним для працівника чи роботодавця
24844

Складаємо штатний розпис закладу дошкільної освіти

З’ясуємо, як проєктують штатний розпис дошкільного закладу і які зміни врахувати згідно з новим Законом про дошкільну освіту та новими Типовими штатними нормативами. Допоможемо вам внести зміни в штатний розпис, обрати форму та заповнити її без помилок
59868

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді