Педагоги можуть отримати грошову допомогу при виході на пенсію: умови для отримання

Блок під заголовком новини 1  Підпишіться на Telegram-канал Педрада. Новини! Тримаємо руку на пульсі змін без паніки та спаму

Автор
редактор стрічки новин порталу «Педрада»
Грошова допомога педагогам при виході на пенсію

Вихід педагогічного працівника на пенсію за віком

Посадова інструкція вчителя: оновлена

В Україні передбачено виплату одноразової грошової допомоги педагогічним працівникам, які виходять на пенсію за віком. Вона становить 10 місячних пенсій і виплачується одночасно з першою виплатою пенсії.

Хто має право на допомогу?

Грошова виплата надається тим педагогам, які:

✅ Виходять на пенсію за віком після 1 жовтня 2011 року.

✅ На день досягнення пенсійного віку працювали в державних або комунальних закладах на посадах, що дають право на пенсію за вислугу років.

✅ Мають страховий стаж 35 років (чоловіки) або 30 років (жінки).

✅ Не отримували раніше жодної пенсії.

Наголосимо, що грошову допомогу виплачують тільки при виході на пенсію за віком. Якщо оформлена пенсія за вислугу років — виплата не передбачена.

Як обчислюється страховий стаж?

До страхового стажу зараховуються періоди роботи в освітніх закладах державної та комунальної форми власності на посадах, передбачених Переліком посад педагогічних та науково-педагогічних працівників (Постанова КМУ №909).

Розмір грошової допомоги визначається на основі місячної пенсії, обчисленої на день її призначення відповідно до статей 27 і 28 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування».

Нормативна база:

  • Закон України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування»
  • Закон України «Про пенсійне забезпечення»
  • Постанова КМУ №1191 (порядок обчислення стажу та виплат)
  • Постанова КМУ №909 (перелік закладів і посад, що дають право на пенсію за вислугу років)

Насамперед ця ініціатива спрямована на підтримку педагогів та стимулювання їхньої багаторічної праці в системі освіти.

Джерело: Знайшов

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Безпечні заклади освіти у період війни

Мета Концепції безпеки закладів освіти – створити рівні, належні та безпечні умови здобуття освіти, організувати безпечний освітній простір в умовах війни. Концепція залишається актуальною, тож пригадайте основі її положення.
5283

Атестація вчителів у 2025 році: що? де? коли?

Процедура атестації педагогічних працівників триває ледь не увесь навчальний рік. Нелегко всі процеси тримати в голові — що й коли підготувати, виконати… Тож зібрали тут основне
96932

Як організувати цивільний захист у школі

Об’єктами уражень ворога часто стає цивільне населення. Убезпечити дітей у закладах освіти – найважливіше завдання педагогів. Що повинен робити кожен учасник освітнього процесу, хто керує цивільним захистом у закладі освіти і як організувати цей процес – читаймо далі
102333

Літні канікули 2025: коли і як відпочиватимуть школярі

Освітній процес в українських закладах загальної середньої освіти завершується здебільшого влітку. Хто визначає тривалість навчального року та літніх канікул, коли літні канікули 2025 – з’ясуємо у статті
1272

Академічна недоброчесність у школі: приклади та відповідальність

У Законі про освіту є інструмент боротьби з порушенням академічної доброчесності — стаття 42. Які є види, випадки та відповідальність за порушення академічної доброчесності — читайте у матеріалі.
28120

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді