Карантинні заходи в Україні: в яких регіонах закривають школи

Блок під заголовком новини 1  Підпишіться на Telegram-канал Педрада. Новини! Тримаємо руку на пульсі змін без паніки та спаму

Автор
редактор стрічки новин порталу «Педрада»
По Україні почали закривати школи на карантин: де вирує грип

Закриття закладів освіти на карантин

Циклограма засідань педагогічної ради

В Україні фіксується різке зростання кількості хворих на грип та ГРВІ, що змушує місцеву владу запроваджувати карантинні обмеження. У деяких регіонах школи та дитячі садки переходять на дистанційне навчання, а лікарні заповнюються хворими.

Одеська область: У Чорноморську призупинено роботу всіх шкіл і дитячих садків через значне поширення вірусних інфекцій. Таке рішення ухвалили через перевищення 20% рівня захворюваності серед дітей. Обмеження триватимуть з 4 по 14 лютого.

Рівненська область: Через стрімке поширення ГРВІ 28 шкіл Рівненщини перевели на онлайн-навчання, з них 7 у Рівному. Протягом останнього тижня зафіксовано 8575 випадків захворювання, що на 25% більше у порівнянні з попереднім тижнем. Рівень захворюваності вже перевищив епідемічний поріг на 22%. За даними медиків, основними збудниками є віруси грипу A та B.

Чернівецька область: У Чернівцях на карантин перевели 31 заклад освіти та 6 дитсадків на онлайн-навчання, оскільки значна кількість дітей захворіли на ГРВІ. Загалом у регіоні за тиждень виявили 6220 випадків ГРВІ, що на 27% більше, ніж попереднього тижня, а перевищення епідемічного порогу становить 42,6%.

Івано-Франківська область: У місті ліцей №18 та Вовчинецька гімназія наразі працюють у дистанційному форматі. А деякі школи розпочали канікули в певних класах. 

Львівська область: У Львівській області кількість хворих на грип та ГРВІ перевищила 10 тисяч осіб. У лікарнях перебуває понад 100 госпіталізованих, серед яких 80 дітей. Медики закликають населення вакцинуватися та дотримуватися заходів профілактики.

Закарпатська область: Через різке загострення епідемічної ситуації було переведено на онлайн-навчання 34 школи в Ужгороді, та декілька закладів у громаді. Карантин також оголошено в 29 дитсадках області. 

Хмельницька область: У регіоні зафіксовано значне збільшення кількості випадків захворюваності. Через це дистанційне навчання впроваджено в 30 навчальних закладах області, зокрема в Кам’янець-Подільській громаді. 

Житомирська область: Рівень захворюваності зріс на 10% за останній тиждень, однак залишається на 14% нижчим за епідемічний поріг. Найбільший спалах зафіксовано у Бердичівському районі. Лікарні готуються до збільшення кількості пацієнтів із ускладненнями.

Київ: У столиці за тиждень захворіли 11 565 осіб, що на 22,7% більше, ніж минулого тижня. Особливо різко зросла захворюваність серед дітей — на 34,5%, а серед школярів — на 46,3%. У зв’язку з погіршенням ситуації медичні заклади розширюють кількість ліжко-місць.

Тернопільська область: Захворюваність зросла на 6,6% за тиждень, а кількість госпіталізованих на 30,6%. Наразі в лікарнях області перебуває 205 пацієнтів. Медики рекомендують посилити санітарний контроль у школах та обмежити проведення масових заходів.

Рекомендації для захисту від грипу та ГРВІ:

  • Регулярно мити руки та дезінфікувати поверхні.
  • Провітрювати приміщення та уникати місць масового скупчення людей.
  • При перших симптомах звертатися до лікаря, а не займатися самолікуванням.
  • Вакцинація залишається найефективнішим способом захисту від важких форм грипу та COVID-19.

Джерело: РБК-Україна

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Безпечні заклади освіти у період війни

Мета Концепції безпеки закладів освіти – створити рівні, належні та безпечні умови здобуття освіти, організувати безпечний освітній простір в умовах війни. Концепція залишається актуальною, тож пригадайте основі її положення.
5280

Атестація вчителів у 2025 році: що? де? коли?

Процедура атестації педагогічних працівників триває ледь не увесь навчальний рік. Нелегко всі процеси тримати в голові — що й коли підготувати, виконати… Тож зібрали тут основне
96924

Як організувати цивільний захист у школі

Об’єктами уражень ворога часто стає цивільне населення. Убезпечити дітей у закладах освіти – найважливіше завдання педагогів. Що повинен робити кожен учасник освітнього процесу, хто керує цивільним захистом у закладі освіти і як організувати цей процес – читаймо далі
102311

Літні канікули 2025: коли і як відпочиватимуть школярі

Освітній процес в українських закладах загальної середньої освіти завершується здебільшого влітку. Хто визначає тривалість навчального року та літніх канікул, коли літні канікули 2025 – з’ясуємо у статті
1260

Академічна недоброчесність у школі: приклади та відповідальність

У Законі про освіту є інструмент боротьби з порушенням академічної доброчесності — стаття 42. Які є види, випадки та відповідальність за порушення академічної доброчесності — читайте у матеріалі.
28110

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді