
Розвиток комунікативних навичок педагогів: план роботи
26 серпня відбудеться Всеукраїнська освітня конференція «Серпнева–2024». Про це повідомили на сайті Міністерства освіти і науки.
Топові експерти та фахівці обговорюватимуть ключові рішення, освітні трансформації, а також говоритимуть про те, яким буде новий навчальний рік.
Цьогоріч долучитися до події можна з будь-якого куточка України чи світу — кожен охочий зможе приєднатися онлайн.
Під час онлайн-заходу ключові спікери розкажуть про трансформацію системи освіти та її роль у розвитку суспільства. Зокрема, на головній сцені заплановано панель «Освіта рухає світ» за участю міністра освіти і науки, профільних експертів та освітян.
Цьогорічна подія поділена на три частини:
- Сцена 1 — Освітні політики: стратегічний рівень. Детальніше обговорюватимуть теми відновлення доступу до освіти, освіти як державної стратегії, а також навчання в умовах війни.
- Сцена 2 — Практичне. У фокусі — базова школа: перезавантаження НУШ, реформа профільної середньої освіти та розвиток професійно-технічної освіти.
- Сцена 3 — Освітні можливості. Проговоримо про соціально-емоційний розвиток у садочках, цифровізацію освіти, позашкільну освіту та альтернативні школи.
Детальніше ознайомитися з програмою онлайн-заходу можна за посиланням.
Приєднатися до події можна за покликанням.
За матеріалами МОН
Усе про завершення 2024/2025 навчального року: дати, оцінювання, документи та особливі випадки. МОН роз'яснює ключові питання для шкіл: визначення термінів, подолання освітніх втрат, переведення учнів, видача документів - зокрема за кордоном та з відзнакою, заохочення та оцінювання досягнень.
У школах часто виникають ситуації, коли складно знайти вчителя, який може провести уроки замість колеги. Наприклад ситуація, коли вчитель фізики відмовляється заміняти уроки математики, чи вчитель літератури — уроки історії, і їм заміну оплачують не за 14 тарифним розрядом, а за 11-м, без надбавок за категорію, яку вони мають за своїм предметом. Як організувати та правильно оплатити заміну уроків — читайте у статті
З’ясуємо норми щодо надання відпусток в умовах воєнного стану. Розглянемо види відпусток вчителів та інших працівників закладів загальної середньої освіти, а також питання поділу та перенесення відпустки, оплати відпускних. Надаємо зразок наказу про відпустку
Внутрішньошкільний контроль, моніторинг педагогічних процесів і явищ — ціла наука, а вміння успішно його здійснити — мистецтво. Не вдаючись у деталі, окреслимо основні моменти внутрішньошкільного контролю.
Графік відпусток — обов’язковий документ. За відсутність графіка чи не ознайомлення з ним працівників Держпраці притягує керівників до адміністративної відповідальності. Перевірте, чи правильно склали, затвердили й погодили документ