Як змінилася вартість вищої освіти в Україні?

Блок під заголовком новини 1  Підпишіться на Telegram-канал Педрада. Новини! Тримаємо руку на пульсі змін без паніки та спаму

Вступники готують гаманці: наскільки зросла вартість вищої освіти

Плата за навчання у вишах України

Емоційний інтелект: експресивні етюди

Вартість вищої освіти протягом останніх років в Україні зростає. Тому і цьогорічним вступникам, які хочуть здобувати освіту за контрактом, варто очікувати на вищу вартість навчання, ніж була торік.

Найбільше ціни на навчання зростали у 2021 році, а наступного року дещо уповільнилися.

Згідно з результатами аналітиків, студент, який вступив до університету у 2019 році, платив за річний контракт 25 тисяч гривень. У 2020 році вартість зросла на понад 15% — до 28,8 тисячі гривень. З урахуванням щорічного здорожчання контракту у 2023 році навчання коштувало б 40,5 тисячі гривень.

Однак, динаміка зростання відрізняється залежно від вишу та спеціальності. До прикладу, рік навчання на спеціальності «Право» в університеті імені Тараса Шевченка у 2023 році коштував на 3,2 тисячі гривень менше — 62,8 тисячі, а от «Психологія» за рік подорожчала на 20 тисяч гривень — до 50,9 тисячі гривень за перший рік. 

Відповідно до інформації освітнього порталу Education.ua, середня ціна навчання у вишах зросла на 14,4%: з 20,5 тисячі гривень у 2022 році — до 23,5 тисячі гривень у 2023 році.

Окрім того, фахівці виокремили спеціальності, ціни на які зросли найбільше. Неочікуваним лідером рейтингу стала спеціальність «Богослов'я»: середня вартість навчання подорожчала на 13,5 тисячі гривень.

Жодна з найпопулярніших серед абітурієнтів спеціальностей до цього рейтингу не потрапила.

За матеріалами Української правди

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Завершення 2024/2025 навчального року в закладах загальної середньої освіти

Усе про завершення 2024/2025 навчального року: дати, оцінювання, документи та особливі випадки. МОН роз'яснює ключові питання для шкіл: визначення термінів, подолання освітніх втрат, переведення учнів, видача документів - зокрема за кордоном та з відзнакою, заохочення та оцінювання досягнень.
47839

Як оплачувати вчителям заміну уроків

У школах часто виникають ситуації, коли складно знайти вчителя, який може провести уроки замість колеги. Наприклад ситуація, коли вчитель фізики відмовляється заміняти уроки математики, чи вчитель літератури — уроки історії, і їм заміну оплачують не за 14 тарифним розрядом, а за 11-м, без надбавок за категорію, яку вони мають за своїм предметом. Як організувати та правильно оплатити заміну уроків — читайте у статті
119

Відпустки вчителів – 2025: тривалість, порядок надання та оплати

З’ясуємо норми щодо надання відпусток в умовах воєнного стану. Розглянемо види відпусток вчителів та інших працівників закладів загальної середньої освіти, а також питання поділу та перенесення відпустки, оплати відпускних. Надаємо зразок наказу про відпустку
159763

Обриси сучасного внутрішньошкільного контролю

Внутрішньошкільний контроль, моніторинг педагогічних процесів і явищ — ціла наука, а вміння успішно його здійснити — мистецтво. Не вдаючись у деталі, окреслимо основні моменти внутрішньошкільного контролю.
31551

Графік відпусток у закладі освіти

Графік відпусток — обов’язковий документ. За відсутність графіка чи не ознайомлення з ним працівників Держпраці притягує керівників до адміністративної відповідальності. Перевірте, чи правильно склали, затвердили й погодили документ
59580

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді