Початок навчального року в закладах вищої освіти

Блок під заголовком новини 1  Підпишіться на Telegram-канал Педрада. Новини! Тримаємо руку на пульсі змін без паніки та спаму

Заклади вищої освіти самостійно визначать дату початку нового навчального року

Виші самостійно визначатимуть дати початку навчального року

Керівники закладів вищої освіти самостійно визначатимуть дату початку нового навчального року з огляду на безпекову ситуацію в регіоні.

Таку інформацію повідомив заступник міністра освіти та науки Андрій Вітренко під час ефіру телемарафону.

«Остаточне рішення про початок навчального року буде залежати від керівника закладу вищої освіти. Ректори, зважаючи на безпекову ситуацію, на ситуацію з наявністю науково-педагогічних працівників, на ситуацію зі студентами, зможуть ухвалити зважене рішення щодо початку нового навчального року», — зауважив представник МОН.

Як він зазначив, Міністерство освіти та науки рекомендувало розпочати навчання з 15 серпня для студентів 2, 3, 4 курсів та другого курсу магістратури з кількох причин.

«Перша й найголовніша, щоб студенти якомога швидше пішли в офлайн навчання. Ми маємо забезпечити альтернативу: або офлайн, або онлайн, або змішана форма навчання для того, щоб студенти не втратили жодного дня свого студентського життя. Багато закладів освіти починають навчання 15 серпня, але виводять тільки ті спеціальності, де висока питома вага дуальної освіти, де необхідно тренуватися і мати практику, а соціогуманітарні спеціальності будуть починати навчання з 15 вересня», — акцентував заступник міністра освіти.

Окрім того, урядовець сказав, що наразі триває аудит безпекової ситуації у закладах освіти.

«Заклади освіти мають стати територією безпеки, щоб родини не переживали за те, куди йдуть їхні діти і були впевнені, що вони перебувають у безпеці. Тому рекомендації щодо змінності, розробити навчання по днях. Саме з цього приводу ми рекомендуємо використовувати суботи. Це має розвантажити аудиторії для студентів відповідно до кількості місць в укриттях», — узагальнив Андрій Вітренко.

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Індивідуальна програма розвитку учня школи

Для учнів з особливими освітніми потребами, які навчаються у вашому закладі освіти, потрібно розробити індивідуальну програму розвитку. Хто розробляє цей документ, на основі якої інформації та які частини він має містити - розбираємо в статті
103043

Безпечне освітнє середовище закладу освіти

Що таке безпечне освітнє середовище, його ознаки та принципи? Як забезпечити психологічно безпечне середовище? Які заходи необхідно впровадити у вашому закладі освіти — читайте у статті.
121312

Інтерактивні методи навчання для усіх: від дошкільників до педагогів

У чому полягає інтерактивне навчання та які інтерактивні методи використовувати в роботі з дошкільниками, учнями й педагогами. Принципи, завдання, класифікації, приклади інтерактивних методів навчання
214490

Безпечні заклади освіти у період війни

Мета Концепції безпеки закладів освіти – створити рівні, належні та безпечні умови здобуття освіти, організувати безпечний освітній простір в умовах війни. Концепція залишається актуальною, тож пригадайте основі її положення.
5283

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді