Створено проєкт «Школа майбутнього для України» для відновлення закладів освіти

«Школа майбутнього для України»: литовсько-українська ініціатива розробить типовий проєкт відбудованої школи

Проєкт «Школа майбутнього для України»

Чи правильно оформлюєте додатки до наказів

Сьогодні український освітній сектор активно працює над зменшенням освітніх втрат та відновленням офлайн-навчання для дітей. Одним із ключових кроків у цьому напрямі є відбудова шкіл, які постраждали від збройної агресії рф проти України.

Саме тому уряд Литви спільно з Державним агентством відновлення та розвитку інфраструктури започаткували проєкт «Школа майбутнього для України». Ця ініціатива має на меті допомогти громадам ефективно заощаджувати час та кошти на проєктування нових закладів освіти.

У рамках проєкту заплановано розробити високоякісний адаптивний проєкт школи, який буде визнаний на міжнародному архітектурному конкурсі. Переможець конкурсу отримає фінансову підтримку у розмірі 300 000 євро для реалізації свого проєкту. Готовий технічний проєкт школи буде безоплатно надано громадам України та зацікавленим у будівництві партнерам.

Як зауважив голова Державного агентства відновлення та розвитку інфраструктури України Мустафа Найєм, ініціатива відповідає фактичним потребам відбудови освітнього сектору.

«Щоб усім було зрозуміло масштаб: тисячі освітніх закладів — у реєстрі зруйнованого і пошкодженого майна. І якщо зараз у громадах просити розробити проєкт школи, це буде та сама школа, яку будували останні пів сторіччя. Це не погано і не добре — так є, тому що в країні немає експертизи. Будувати потрібно вже, будувати потрібно по-новому, краще, ніж було. Щоб утілити підхід «build back better», було започатковано цей проєкт. Ми проведемо міжнародний архітектурний конкурс і оберемо найкращий проєкт школи майбутнього — з адаптивним, якісним, стійким, інклюзивним дизайном», — акцентував Мустафа Найєм.

Завдання «Школи майбутнього для України» — сприяти якомога швидшому поверненню дітей до офлайн-навчання. Час, витрачений на відбудову шкіл, також має вирішальне значення.

Заступник міністра освіти і науки Андрій Сташків зазначив, що нова інфраструктура шкіл має сприяти не лише безпеці та комфорту, але й ефективним та сучасним методикам навчання. Ініціатива передбачає створення проєкту школи, доступного для всіх громад, яке значно спростить розробку архітектурних проєктів, заощадить час та забезпечить високий стандарт будівництва і відновлення закладів.

Виконавцем ініціативи стало Центральне агентство управління проєктами CPVA (Литва), що має значний досвід роботи в Україні з 2014 року. 

Окрім того, міжнародний конкурс, який розпочнеться в лютому, визначить найкращий проєкт школи найвищої якості. Членами журі стануть видатні архітектори з різних країн. 

Завдання для конкурсу розробляли українські та литовські фахівці з освіти й архітектури, серед яких Анна Новосад.

«Громади дуже часто залишаються сам на сам зі своїми проблемами із доступом до освіти. Якщо подивитися на мапу освітніх руйнувань — у невеличких громадах їх найбільше. Велике місто, скажімо Чернігів, може, і могло б самостійно відбудувати школу, а от невеличке Михайло-Коцюбинське — ні. Треба пріоритезувати тих, хто не зможе допомогти собі сам. «Школа майбутнього для України» цінна тим, що це буде готовий проєкт, який громади зможуть адаптувати під свої умови та потреби. Його можна використати для швидшого пошуку ресурсів на відновлення шкільної освіти. Цей проєкт, сподіваюсь, допоможе громадам пришвидшити повернення дітей до навчання», — акцентувала вона.

За інформацією МОН

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Підготовка до засідання педагогічної ради школи

Засідання педагогічної ради — важлива складова роботи закладу освіти. Її актуальність — у колегіальному прийнятті рішень. Розгляньмо її функції та особливості підготовки до засідань
43119

Відпустки – 2024: особливості надання

З 2022 року було введено норми щодо організації трудових відносин в умовах воєнного стану. Це стосувалося і відпусток. 2024 рік вніс свої корективи. Що залишилося сталим, а що зазнало змін – розбираємося у статті
143412

З чого починати цивільний захист у закладі освіти

Все частіше об’єктами уражень ворога стає цивільне населення. Убезпечити найвразливішу категорію – наших дітей – від ракетних атак, зберегти їх життя – ось найважливіше завдання педагогів. Що повинен робити кожен учасник освітнього процесу, хто керує цивільним захистом у навчальному закладі і як організувати цей процес – читаймо далі
86611

Щорічний звіт директора школи

Звітування можна провести в актовому залі, а можні і онлайн. Дізнайтеся, що врахувати для виступу онлайн, як його побудувати і що допоможе зробити його вдалим. Про що звітує директор і за якою структурою — у статті
47056

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді