У мережі стали доступними корисні матеріали для вчителів щодо підвищення кваліфікації педагогів-наставників

Як провести тарифікацію педагогів
У мережі опублікували навчально-методичні посібники для вчителів «Наставництво: професійна підтримка та розвиток педагогів» і «Кейс для педагога-наставника».
Відповідну інформацію зазначили в Українському інституті розвитку освіти.
Детальніше ознайомитися з посібниками можна в прикріплених документах.
Експерти УІРО сформували змістово-методичне забезпечення для реалізації педагогами-наставниками типової програми підвищення кваліфікації.
Заяви: як оформлювати та реєструвати Серед корисних для вчителів тем у посібниках зазначено наступні:
- що таке наставництво та чому воно важливе;
- як цей процес мають організовувати в закладах освіти та що про це каже нормативна база;
- яку місію та професійні візії реалізують педагоги-наставники та як вони пов’язані із педагогами-інтернами;
- які складові успішного професійного іміджу педагога-наставника.
Зокрема, у посібнику із кейсом є інформацію щодо діагностичних інструментів для самодіагностики та роботи з молодими вчителями. Також вчителі зможуть знайти там зразки програм педагогічної інтернатури.
Джерело УІРО
Усе про завершення 2024/2025 навчального року: дати, оцінювання, документи та особливі випадки. МОН роз'яснює ключові питання для шкіл: визначення термінів, подолання освітніх втрат, переведення учнів, видача документів - зокрема за кордоном та з відзнакою, заохочення та оцінювання досягнень.
У школах часто виникають ситуації, коли складно знайти вчителя, який може провести уроки замість колеги. Наприклад ситуація, коли вчитель фізики відмовляється заміняти уроки математики, чи вчитель літератури — уроки історії, і їм заміну оплачують не за 14 тарифним розрядом, а за 11-м, без надбавок за категорію, яку вони мають за своїм предметом. Як організувати та правильно оплатити заміну уроків — читайте у статті
З’ясуємо норми щодо надання відпусток в умовах воєнного стану. Розглянемо види відпусток вчителів та інших працівників закладів загальної середньої освіти, а також питання поділу та перенесення відпустки, оплати відпускних. Надаємо зразок наказу про відпустку
Внутрішньошкільний контроль, моніторинг педагогічних процесів і явищ — ціла наука, а вміння успішно його здійснити — мистецтво. Не вдаючись у деталі, окреслимо основні моменти внутрішньошкільного контролю.
Графік відпусток — обов’язковий документ. За відсутність графіка чи не ознайомлення з ним працівників Держпраці притягує керівників до адміністративної відповідальності. Перевірте, чи правильно склали, затвердили й погодили документ