Як працюватимуть заклади освіти на прифронтових територіях

Блок під заголовком новини 1  Підпишіться на Telegram-канал Педрада. Новини! Тримаємо руку на пульсі змін без паніки та спаму

Школи на прифронтових територіях не працюватимуть офлайн навіть за наявності укриттів

Освітній процес на прифронтових територіях

Стратегії успішної комунікації керівника

7,5 тисяч українських закладів освіти в новому навчальному році працюватимуть у офлайн-форматі. Ще близько 3 800 — у змішаному.

Таку інформацію зазначив заступник міністра освіти і науки України Андрій Сташків під час телемарафону.

Як він повідомив, з 13 тисяч шкіл в Україні більше половини планують повернутися з 1 вересня до очного формату навчання. Ще близько 3 800 шкіл — працюватимуть у змішаному режимі, оскільки укриття в них не вміщують одночасно всіх учасників освітнього процесу. З безпекових міркувань учні близько 2,5 тисяч закладів освіти продовжать навчатися дистанційно.

Водночас заклади освіти, що перебувають на прифронтових територіях, не працюватимуть в очному форматі навіть за наявності укриттів, адже така ініціатива наразила б на додаткову небезпеку як дітей, так і педагогів.

Відповідно до даних МОН, на території України є заклади освіти де відсутня фізична можливість облаштувати укриття в приміщенні. Там бомбосховища необхідно будувати з нуля, що є тривалим та дорогим процесом.

«Одне повноцінне укриття коштує близько 30 мільйонів гривень. Цього року держава виділила 1,5 мільярда гривень для їх будівництва. Ми очікуємо, що значна кількість шкіл буде облаштована новими повноцінними укриттями», — наголосив заступник керівника Міносвіти Андрій Сташків.

Окрім того, частина закладів освіти із окупованих Запорізької та Херсонської областей функціонуватимуть на підконтрольній Україні території. Для цих закладів освіти навчальний процес буде можливий лише в дистанційному форматі. За словами заступника міністра, у них також навчатимуться учні з ТОТ, яких в Україні налічується близько 70 тисяч.

За матеріалами Суспільного

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Завершення 2024/2025 навчального року в закладах загальної середньої освіти

Усе про завершення 2024/2025 навчального року: дати, оцінювання, документи та особливі випадки. МОН роз'яснює ключові питання для шкіл: визначення термінів, подолання освітніх втрат, переведення учнів, видача документів - зокрема за кордоном та з відзнакою, заохочення та оцінювання досягнень.
47870

Як оплачувати вчителям заміну уроків

У школах часто виникають ситуації, коли складно знайти вчителя, який може провести уроки замість колеги. Наприклад ситуація, коли вчитель фізики відмовляється заміняти уроки математики, чи вчитель літератури — уроки історії, і їм заміну оплачують не за 14 тарифним розрядом, а за 11-м, без надбавок за категорію, яку вони мають за своїм предметом. Як організувати та правильно оплатити заміну уроків — читайте у статті
119

Відпустки вчителів – 2025: тривалість, порядок надання та оплати

З’ясуємо норми щодо надання відпусток в умовах воєнного стану. Розглянемо види відпусток вчителів та інших працівників закладів загальної середньої освіти, а також питання поділу та перенесення відпустки, оплати відпускних. Надаємо зразок наказу про відпустку
159824

Обриси сучасного внутрішньошкільного контролю

Внутрішньошкільний контроль, моніторинг педагогічних процесів і явищ — ціла наука, а вміння успішно його здійснити — мистецтво. Не вдаючись у деталі, окреслимо основні моменти внутрішньошкільного контролю.
31554

Графік відпусток у закладі освіти

Графік відпусток — обов’язковий документ. За відсутність графіка чи не ознайомлення з ним працівників Держпраці притягує керівників до адміністративної відповідальності. Перевірте, чи правильно склали, затвердили й погодили документ
59589

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді