Як працюватимуть заклади освіти на прифронтових територіях

Блок під заголовком новини 1  Підпишіться на Telegram-канал Педрада. Новини! Тримаємо руку на пульсі змін без паніки та спаму

Школи на прифронтових територіях не працюватимуть офлайн навіть за наявності укриттів

Освітній процес на прифронтових територіях

Стратегії успішної комунікації керівника

7,5 тисяч українських закладів освіти в новому навчальному році працюватимуть у офлайн-форматі. Ще близько 3 800 — у змішаному.

Таку інформацію зазначив заступник міністра освіти і науки України Андрій Сташків під час телемарафону.

Як він повідомив, з 13 тисяч шкіл в Україні більше половини планують повернутися з 1 вересня до очного формату навчання. Ще близько 3 800 шкіл — працюватимуть у змішаному режимі, оскільки укриття в них не вміщують одночасно всіх учасників освітнього процесу. З безпекових міркувань учні близько 2,5 тисяч закладів освіти продовжать навчатися дистанційно.

Водночас заклади освіти, що перебувають на прифронтових територіях, не працюватимуть в очному форматі навіть за наявності укриттів, адже така ініціатива наразила б на додаткову небезпеку як дітей, так і педагогів.

Відповідно до даних МОН, на території України є заклади освіти де відсутня фізична можливість облаштувати укриття в приміщенні. Там бомбосховища необхідно будувати з нуля, що є тривалим та дорогим процесом.

«Одне повноцінне укриття коштує близько 30 мільйонів гривень. Цього року держава виділила 1,5 мільярда гривень для їх будівництва. Ми очікуємо, що значна кількість шкіл буде облаштована новими повноцінними укриттями», — наголосив заступник керівника Міносвіти Андрій Сташків.

Окрім того, частина закладів освіти із окупованих Запорізької та Херсонської областей функціонуватимуть на підконтрольній Україні території. Для цих закладів освіти навчальний процес буде можливий лише в дистанційному форматі. За словами заступника міністра, у них також навчатимуться учні з ТОТ, яких в Україні налічується близько 70 тисяч.

За матеріалами Суспільного

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Від А до Я: ваш повний гід по наказах з основної діяльності

Хочете бути впевненими у кожному своєму управлінському рішенні? Наша стаття розкриває ключові аспекти складання та оформлення наказів з основної діяльності. Дізнайтеся про нормативні вимоги, структуру та інші нюанси, щоб ваші накази завжди були чинними, а управління — бездоганним і відповідальним
71853

Цькування на роботі: чи можливо його зупинити?

Чи знаєте ви, що цькування в педагогічному колективі може походити не лише від учнів чи батьків, а й від колег та навіть адміністрації школи? Ця прихована війна руйнує атмосферу довіри та професійного зростання. Отож, чим відрізняється мобінг від булінгу, як запобігти і як захиститися від такого явища – розбираємося у статті
8110

Моніторинг якості освіти в школі: хто, як і навіщо контролює освітній процес

Бажаєте зануритися в систему контролю за освітнім процесом? Наша стаття розкриває, хто саме здійснює моніторинг якості освіти — від внутрішніх ініціатив закладу до зовнішніх державних структур. Дізнайтеся про різні види моніторингу — від локального до міжнародного — та зрозумійте, як його результати впливають на розвиток шкільної освіти
35064

Медичний огляд майбутніх першокласників - 2025

Коли діти повертаються за парти під час війни, головна умова – безпека всіх учасників навчального процесу. Незалежно від того, яку форму навчання для дитини оберуть батьки, саме вони відповідають за проходження обов'язкових щорічних профілактичних медоглядів.
18940

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді