За якої умови працюватимуть заклади освіти, якщо посилять карантин
У Центральному комітеті Профспілки освітян висловилися, що Парламентська Асамблея Ради Європи закликала держави утриматися від дискримінації громадян у зв’язку з відсутністю вакцинації.
Таким чином, у затвердженій ПАРЄ у 2021 році резолюції № 2361 «Вакцини проти COVID-19: етичні, юридичні та практичні міркування» зазначається про те, що громадяни мають бути поінформовані про те, що вакцинація не є обов’язковою та що ніхто не зазнає політичного, соціального чи іншого тиску за вакцинацію, якщо вони цього не хочуть.
В Україні є частина дорослого населення, для якої вакцинація має бути обов’язковою. Це — працівники освіти, сфери обслуговування.
Зокрема, у схваленому документі повідомляється, що ніхто не має піддавався дискримінації у зв’язку з тим, що не був вакцинований через можливі ризики для здоров’я або не бажає вакцинуватися.
Окрім того, у тексті резолюції підкреслюється, що свідоцтва про вакцинацію мають використовуватись виключно для моніторингу ефективності вакцини, потенціальних побічних ефектів та небажаних явищ.
Водночас Асамблея підтримує позицію Генерального секретаря Організації Об'єднаних Націй про те, що вакцина проти COVID-19повинна бути глобальним суспільним благом, а імунізація повинна бути доступною скрізь і кожному.