Уряд підтримав обов'язкову вакцинацію освітян

Уряд підтримав пропозицію Міністерства охорони здоров'я щодо обов’язкової вакцинації представників окремих професій

Уряд підтримав обов'язкову вакцинацію освітян

Безпечність приміщень і території: п’ять документів-доказів

Міністерство охорони здоров’я визначить перелік професій, які підлягатимуть обов’язковій вакцинації.

Віктор Ляшко, Міністр охорони здоров’я, зазначив, що 80% представників пріоритетних груп, на які поширювався перший етап вакцинальної кампанії, вже отримали принаймні одну дозу щеплення.

Це медики, військовослужбовці, співробітників Міністерства внутрішніх справ, Національної гвардії, Державної служби з надзвичайних ситуацій.

Навчальний рік 2021/2022: карантин, дистанційка, вакцинація

«В інших органах державної влади, на жаль, ситуація не така оптимістична. Тому за результатами нашої ранкової урядової наради пропонуємо започаткувати впровадження обов’язкових профілактичних щеплень проти гострої респіраторної хвороби COVID-19, зокрема, для працівників закладів освіти, працівників міністерств та інших центральних органів виконавчої влади та їхніх структурних підрозділів, а також місцевих державних адміністрацій», – зауважив Ляшко.

Як зазначає міністр, цей підхід узгоджується з чинним українським законодавством, зокрема, статтею 12 закону «Про захист населення від інфекційних хвороб». Міністр також нагадав, що в квітні цього року Європейський суд із прав людини визнав обґрунтованим покарання батьків за обов’язкову вакцинацію дітей.

«ЄСПЛ у квітні цього року підтвердив положення нашого національного законодавства, що обов’язкова вакцинація є законною і може бути необхідною в демократичних суспільствах та не протирічить конвенції про захист прав людини і основоположних свобод», – додав Віктор Ляшко.

Денис Шмигаль підтримав рішення МОЗ про обов’язкову вакцинацію представників окремих професій.

«Прошу секретаріат зафіксувати рішення з відповідним дорученням Кабінету міністрів на МОЗ щодо визначення переліку відповідних категорій професій, які будуть підлягати обов’язковій вакцинації», – додав він.

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Коли весняні канікули в школі — працює план

Кожен заклад освіти самостійно планує графік канікул. У декого вони розпочнуться в березні і будуть короткотривалими. Більшістю організаційних питань до весняних канікул у загальноосвітньому навчальному закладі опікується заступник директора
21926

Адаптація учнів 1 класу до навчання

Учорашні дошкільники нетерпляче чекають першого вересня, мають позитивне налаштування на навчання. Бути щасливим володарем портфеля, підіймати руку на уроці, отримувати відмітки — все це як чудова гра. Та згодом може виявитися, що грати не так уже й цікаво.
37948

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді