Що робити, коли не вистачає грошей на зарплату вчителям

Теми:
Експерт МОН дав пояснення місцевій владі щодо нестачі коштів на зарплати вчителям

Освітня субвенція

Які накази видати наприкінці навчального року: ПРИКЛАДИДержавний експерт Міністерства освіти і науки України Владислав Дементьєв дав поради місцевій владі на випадок, якщо їм не вистачає коштів з освітньої субвенції для заробітної плати вчителям.

З такою інформацією він виступив під час вебінару «Формула розподілу освітньої субвенції. Що чекати громадам?», організованого швейцарсько-українським проєктом «Децентралізація для розвитку демократичної освіти».

Зокрема, Владислав Дементьєв дав 8 порад, щоби місцева влада мала змогу якнайкраще оптимізувати використання освітньої субвенції:

  1. Перевірити вихідні дані про громаду (площа, населення, кількість учнів, кількість інклюзивних класів). У разі виявлення помилок — звертатися до ОДА, оскільки лист ОДА до МОН є підставою для перерозподілу субвенції розпорядженням Кабінету Міністрів України.
  2. Перевірити штатні нормативи шкіл на предмет дотримання типових штатних нормативів закладів загальної середньої освіти, затверджених наказом МОН від 06.12.2010 № 1205. У разі виявлення надлишкових ставок — вивести їх зі штату.
  3. Об’єднати 0,25 / 0,5 / 0,75 вчительські ставки в одну повну ставку вчителя.
  4. Укрупнювати класи — об’єднувати паралельні класи в один з великою наповнюваністю.
  5. Ухвалити рішення про пониження ступеня шкіл І-ІІ ступеня (ліцеїв) з наповнюваністю менш як 10 учнів у 10-11 класах до І-ІІ ступеня (гімназії) та забезпечити підвезення учнів, що проживають на відстані більше ніж 2 кілометри від закладу.
  6. Ухвалити рішення про пониження ступеня шкіл І-ІІІ ступеня (ліцеїв) з наповнюваністю менш як 25 учнів у 5-9 класах до І ступеня (початкові школи) та забезпечити підвезення учнів, що проживають на відстані понад 2 кілометри від закладу.
  7. Ухвалити рішення про створення філії на базі закладів І ступеня, де наповнюваність в 1-4 класах початкової школи менш як 20 учнів, та утворювати класи-комплекти.
  8. Переглянути розмір надбавок, доплат, інших необов’язкових виплат педагогічним працівникам.

Однак, останню пораду державний експерт назвав «найменш популярною з можливих».

Детальніше ознайомитися з усіма матеріалами вебінару можна за посиланням.

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Складаємо штатний розпис закладу дошкільної освіти

Формування штатного розпису є досить непростим процесом. Тож доводиться залучати і працівників дошкільного закладу, і фахівців кадрової служби, і економістів органу управління освітою. Як проектують штатний розпис дошкільного закладу
48148

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді