Що робити, коли не вистачає грошей на зарплату вчителям

Блок під заголовком новини 1  Підпишіться на Telegram-канал Педрада. Новини! Тримаємо руку на пульсі змін без паніки та спаму

Експерт МОН дав пояснення місцевій владі щодо нестачі коштів на зарплати вчителям

Освітня субвенція

Які накази видати наприкінці навчального року: ПРИКЛАДИДержавний експерт Міністерства освіти і науки України Владислав Дементьєв дав поради місцевій владі на випадок, якщо їм не вистачає коштів з освітньої субвенції для заробітної плати вчителям.

З такою інформацією він виступив під час вебінару «Формула розподілу освітньої субвенції. Що чекати громадам?», організованого швейцарсько-українським проєктом «Децентралізація для розвитку демократичної освіти».

Зокрема, Владислав Дементьєв дав 8 порад, щоби місцева влада мала змогу якнайкраще оптимізувати використання освітньої субвенції:

  1. Перевірити вихідні дані про громаду (площа, населення, кількість учнів, кількість інклюзивних класів). У разі виявлення помилок — звертатися до ОДА, оскільки лист ОДА до МОН є підставою для перерозподілу субвенції розпорядженням Кабінету Міністрів України.
  2. Перевірити штатні нормативи шкіл на предмет дотримання типових штатних нормативів закладів загальної середньої освіти, затверджених наказом МОН від 06.12.2010 № 1205. У разі виявлення надлишкових ставок — вивести їх зі штату.
  3. Об’єднати 0,25 / 0,5 / 0,75 вчительські ставки в одну повну ставку вчителя.
  4. Укрупнювати класи — об’єднувати паралельні класи в один з великою наповнюваністю.
  5. Ухвалити рішення про пониження ступеня шкіл І-ІІ ступеня (ліцеїв) з наповнюваністю менш як 10 учнів у 10-11 класах до І-ІІ ступеня (гімназії) та забезпечити підвезення учнів, що проживають на відстані більше ніж 2 кілометри від закладу.
  6. Ухвалити рішення про пониження ступеня шкіл І-ІІІ ступеня (ліцеїв) з наповнюваністю менш як 25 учнів у 5-9 класах до І ступеня (початкові школи) та забезпечити підвезення учнів, що проживають на відстані понад 2 кілометри від закладу.
  7. Ухвалити рішення про створення філії на базі закладів І ступеня, де наповнюваність в 1-4 класах початкової школи менш як 20 учнів, та утворювати класи-комплекти.
  8. Переглянути розмір надбавок, доплат, інших необов’язкових виплат педагогічним працівникам.

Однак, останню пораду державний експерт назвав «найменш популярною з можливих».

Детальніше ознайомитися з усіма матеріалами вебінару можна за посиланням.

Теми:

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Складаємо штатний розпис закладу дошкільної освіти

З’ясуємо, як проєктують штатний розпис дошкільного закладу і які зміни врахувати згідно нового Закону про дошкільну освіту. Допоможемо вам внести зміни в штатний розпис, обрати форму та заповнити її без помилок.
57195

Співпраця з органами громадського самоврядування в закладі освіти

Моделі співпраці з органами самоврядування: від авторитарної, коли керівник одноосібно відповідає за все, до демократичної — коли орган самоврядування отримує максимум повноважень. Обирайте свою!
1568

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді