Плани МОН на п’ять років: до чого підготуватисяУкраїнський центр оцінювання якості освіти затвердив і опублікував склад експертної комісії з питань визначення результатів зовнішнього незалежного оцінювання, що використовуються під час прийому до закладів вищої освіти.
Таким чином, до складу комісії включено 25 фахівців, які є представниками Українського центра оцінювання якості освіти, Міністерства освіти і науки, Державної служби якості освіти, інших установ, а також закладів вищої та загальної середньої освіти.
Цього року при встановленні результатів ЗНО буде використано технологію визначення результатів тестування, в основу якої покладено встановлення порога «склав/не склав» для кожного тесту.
Які нові нормативні акти у сфері освіти. Дізнайтеся першими та врахуйте у роботі.
Технологія передбачає поділ абітурієнтів на тих, хто отримав мінімально необхідний обсяг знань для вступу до закладу вищої освіти, і на тих, хто його не має.
Остаточне рішення щодо встановлення порога «склав/не склав» буде прийнято експертною комісією з урахуванням висновків регіональних експертних груп та статистичних характеристик результатів виконання тестів.
Після того як буде встановлено поріг «склав/не склав», Український центр оцінювання якості освіти сформує рейтингову таблицю за шкалою 100-200 балів, що визначатиме місце результату абітурієнта серед інших учасників з певного тестового предмета ЗНО.