У школах будуть поступово відмовлятися від паперових документів

МОН впродовж наступних п'яти років повністю відмовиться від паперової звітності

Система діловодства в закладах освіти

Які вимоги з безпеки виконати, щоб заклад міг працювати

Міністерство освіти та науки впродовж наступних п'яти років планує повністю відмовитися від ведення паперового діловодства в закладах та установах системи освіти.

Таку інформацію зазначили в проєкті Плану відновлення освіти і науки, що презентований МОН.

Метою цієї реформи зробити дані в сфері загальної середньої освіти доступними та достовірними завдяки автоматизованим процесам та послугам.

Для реалізації цієї цілі має бути здійснений перехід закладів освіти на електронний формат ведення ділової документації.

Відповідно до цього проєкту, передбачено запровадити цифровізацію шкільних документів і класних журналів, підключити зовнішні інформаційні системи до модулів е-документообігу та е-звітності АІКОМ.

Зокрема, заплановано впровадження електронних учнівських квитків та електронних документів про освіту з відомостями про документи про освіту учня на порталі Дія.

До кінця 2023 року планується запровадити електронну взаємодію АІКОМ з іншими державними ресурсами.

Окрім того, до кінця 2023 року облік дітей та здобувачів освіти має здійснюватися в централізованій системі.

Електронне діловодство в 100% закладів освіти планується запровадити не пізніше кінця 2025 року.

Електронні документи про освіту та послуги для учасників освітнього процесу стануть доступними на порталі Дія у 2025 році.

Уся статистична та інші шкільні звітності формуватимуться автоматично з рівня індивідуальних даних та подаватимуться в електронному вигляді на початку 2026 року.

Варто зазначити, що припинення ведення паперового діловодства в закладах та установах системи освіти заплановане на 2027 рік.

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Відпустки – 2024: особливості надання

З 2022 року було введено норми щодо організації трудових відносин в умовах воєнного стану. Це стосувалося і відпусток. 2024 рік вніс свої корективи. Що залишилося сталим, а що зазнало змін – розбираємося у статті
143170

З чого починати цивільний захист у закладі освіти

Все частіше об’єктами уражень ворога стає цивільне населення. Убезпечити найвразливішу категорію – наших дітей – від ракетних атак, зберегти їх життя – ось найважливіше завдання педагогів. Що повинен робити кожен учасник освітнього процесу, хто керує цивільним захистом у навчальному закладі і як організувати цей процес – читаймо далі
86577

Щорічний звіт директора школи

Звітування можна провести в актовому залі, а можні і онлайн. Дізнайтеся, що врахувати для виступу онлайн, як його побудувати і що допоможе зробити його вдалим. Про що звітує директор і за якою структурою — у статті
47018

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді