Учителі оцінили стан упровадження медіаосвіти посередньо

На замовлення громадської організації «Інтерньюз-Україна» провели дослідження стану впровадження медіаосвіти у загальноосвітніх навчальних закладах за 2014-2016 роки. В опитуванні взяли участь 17 координаторів обласних інститутів післядипломної педагогічної освіти, 133 вчителі, 8 керівних працівників шкіл, які упроваджують медіаосвітні курси. Окрім того, враховано думки учнів за підсумками групових дискусій

Як виявили, елементи медіаосвіти вчителі успішно інтегрують навіть у предмети інваріантної складової змісту загальної середньої освіти — історію, біологію, літературу, суспільствознавство, математику й інформатику.

Найліпших результатів досягають, інтегруючи медіаосвіту в кілька навчальних предметів та залучаючи якомога більше педагогів. Найефективнішим методичним прийомом є одночасне викладання медіаосвіти як окремої дисципліни та застосування її елементів на уроках з інших предметів.

Також дедалі більшої ваги набуває медіаосвіта у змісті виховної роботи і позакласних занять (навіть у початковій школі).

У 2015/2016 навчальному році 77% опитаних учителів практикували різні підходи роботи з батьками щодо медіаосвіти — від виступів на батьківських зборах до відкритих лекторіїв. Дослідники вважають, що такі дані свідчать про тенденцію.

Одначе стан упровадження медіаосвіти вчителі оцінили середнім балом успішності 5,5 з 10-ти.

Зокрема, на перешкоді медіаосвіті у навчальних закладах стають такі чинники, як:

  • брак фінансування
  • нестача якісних навчальних курсів і підручників
  • обмежена кількість академічних годин при формуванні навчальних планів.

З огляду на це заняття з медіаосвіти здебільшого відбуваються факультативно або й узагалі відміняються.

Педагоги вважають, що задля розвитку медіаосвіти необхідно:

  • готувати більшу кількість вчителів з медіаосвіти
  • налагоджувати механізм обміну досвідом
  • змінювати акцент методичних матеріалів та підручників з теоретичного на прикладний
  • наближувати зміст підручників і завдань до інтересів і потреб учнів.

Також учителі схиляються до думки, що найбільше поширенню медіаосвіти сприятиме наказ Міністерства освіти та науки України, яким би встановили обов’язковий курс медіаосвіти.

Докладніше ознайомитися з аналітичним звітом «Впровадження медіа-освіти та медіа-грамотності в загальноосвітніх школах України».

За матеріалами порталу «Медіаосвіта і медіаграмотність».

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Завершуємо навчальний семестр у школі

На закінчення навчального семестру в закладах загальної середньої освіти педагоги підбивають підсумки роботи, звітують. Нині звіт учителя за семестр — це здебільшого вчасне виставлення оцінок за семестр, коректно заповнені класний журнал і табелі навчальних досягнень учнів
206600

Психолого-педагогічна характеристика учня: як скласти

Часто практичним психологам закладів освіти надходить запит на діагностику дитини та подання результатів обстеження в різні служби. Оптимальним варіантом представлення результатів обстеження є психологічна характеристика учня.
405969

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді