Національна академія педагогічних наук України опублікувала «Національну доповідь про стан і перспективи розвитку освіти в Україні». Аналітичний документ містить дані про розвиток галузі за роки незалежності, її актуальний стан, наявні проблеми, причини цих проблем, а також рекомендації щодо їх розв’язання.
Серед особливостей видання розробники називають широке коло проаналізованих питань: реформування галузі, зміни у законодавстві, інформаційне забезпечення, науково-методичний і психологічний супровід освітніх процесів. У документі висвітлено й інші питання, як-от: європейська і світова інтеграція в галузі освіти, громадська думка щодо її сучасного стану, патріотичне виховання дітей.
Результати такого всебічного аналізу визначають пріоритетні напрями подальшого розвитку вітчизняної освіти. А це, на думку авторів, сприяє підвищенню культури українського суспільства, зміцненню незалежності держави, забезпеченню добробуту громадян.
Переглянути доповідь можна за посиланням.
За матеріалами Національної академії педагогічних наук України
За розбудову внутрішньої системи забезпечення якості освіти відповідає керівник, а за проведення інституційного аудиту - Державна служба якості освіти. Ці дві системи тісно пов’язані між собою, оскільки критерії, за якими має проводитись самооцінювання освітньої діяльності та інституційний аудит - однакові
У Законі про освіту є інструмент боротьби з плагіатом та «запозичуваннями» надбань в освіті — стаття 42 «Академічна доброчесність»
За якими правилами відбуватиметься вступна кампанія 2025 року, що зміниться у державній підсумковій атестації (ДПА), як держава планує з допомогою НМТ 2025 вдовольнити потреби ринку праці? Читайте далі
Що у Законі про загальну середню освіту — уточнимо зміни, пов'язані з війною, та проаналізуємо ключові положення й структуру Закону
Пропонуємо комплекси вправ ранкової гімнастики для різних вікових груп дошкільників. Зможете скористатися інфографікою, щоб зацікавити дітей та формувати у них звичку до фізичної активності.