Сім з десяти випадків цькування трапляються у школі

ЮНІСЕФ до Міжнародного дня молоді представив результати нового опитування щодо буллінгу. В опитуванні взяли участь понад 100 тис. осіб віком 13-30 років, зокрема й молодь з України.

У межах проекту U-Report провели опитування молоді за допомогою телефонів (через sms) та соціальних мереж (Facebook і Twitter). Респонденти відповідали на запитання про наслідки буллінгу у своєму оточенні, про власний досвід, а також висловлювали ідеї, як покласти край цькуванню.

Понад 90% респондентів переконані, що буллінг є поширеною проблемою у їхньому оточенні, а приблизно дві третини учасників опитування безпосередньо стикалися з ним. Ці показники зіставні з результатами, отриманими в Україні.

Так, половина респондентів з України особисто зазнали буллінгу. Причому 76% з них засвідчили, що стали об’єктом знущання лише через свій зовнішній вигляд.

Майже 40% опитаних в Україні, зазнавши буллінгу, замовчують про проблему. Ті ж, хто зізнається, зазвичай звертаються до батьків або інших старших родичів (27%), друзів, братів та сестер (25%). І лише 4% дітей повідомляють про буллінг своїм учителям.

Опитувані безпосередньо пов’язують реакцію дорослих на зізнання з наслідками для себе. Так, на запитання «Чому відбувається буллінг?» 37% респондентів стверджували «Тому що дорослі не звертають на це уваги». Окрім того, більше половини опитуваних визнали, що вчителів необхідно навчати методик запобігання буллінгу.

Сім з десяти випадків цькування трапляються у школі.

«Буллінг у школах є проблемою на всій території України — незалежно від рівня впливу або близькості до конфлікту. Після запуску U-Report в Україні молодь скористалася можливістю висловити свою стурбованість. Щодо насильства в школах вони говорили голосно і ясно,» — зауважила Джованна Барберіс, голова представництва ЮНІСЕФ в Україні, заохочуючи молодь висловлюватися й діяти заради позитивних змін у суспільстві.

ЮНІСЕФ започаткувала глобальну ініціативу з подолання насильства проти дітей через платформу U-Report та глобальну кампанію у соціальних мережах (#ENDViolence). U-Report — це соціальний інструмент обміну повідомленнями, що працює у 24-х країнах та нині об’єднує понад 2 млн молодих людей. Україна першою серед європейських країн долучилася до проекту.

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Завершуємо навчальний семестр у школі

На закінчення навчального семестру в закладах загальної середньої освіти педагоги підбивають підсумки роботи, звітують. Нині звіт учителя за семестр — це здебільшого вчасне виставлення оцінок за семестр, коректно заповнені класний журнал і табелі навчальних досягнень учнів
206475

Психолого-педагогічна характеристика учня: як скласти

Часто практичним психологам закладів освіти надходить запит на діагностику дитини та подання результатів обстеження в різні служби. Оптимальним варіантом представлення результатів обстеження є психологічна характеристика учня.
405842

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді