Із запланованих 23-х пунктів ключових завдань лишилося три, які в процесі виконання. Завдання були поділені на антикризові та основні. Зокрема, з-поміж антикризових — подолали проблему з виготовленням документів про освіту та закупівлею підручників для шкіл.
Задля поліпшення якості освіти у сільській місцевості до нового навчального року передбачають відкрити 139 опорних шкіл. Хоча ця цифра не є остаточною, оскільки рішення про відкриття опорних шкіл приймають органи влади на місцях.
Анонсовано, що з 2018/2019 навчального року діти з перших класів цілком навчатимуться відповідно до Концепції Нової української школи. Концепцію представлять на Колегії МОН 4 серпня, а у вересні — висунуть для громадського обговорення. Концепція відображає суть проекту нового Закону України «Про освіту», поданого до Верховної Ради України.
Серед перших кроків Нової української школи — розвантаження програм початкової школи, результати якого також представлять на Колегії МОН. Передбачають, що вже з нового навчального року у початковій школі навчатимуться за оновленими програмами.
Усі освітні зміни і надалі мають намір запроваджувати в публічному форматі. Зокрема, найближчим часом представлять Методичні рекомендації щодо навчально-виховного процесу.
Серед перелічених здобутків також — Санітарний регламент для дошкільних навчальних закладів, що набрав чинності 24 травня. Наразі законопроектом оформили зміни до Закону України «Про дошкільну освіту».