26 квітня в Міністерстві освіти і науки України відбулася нарада щодо питань участі України в міжнародному дослідженні знань і навичок учнів PISA-2018 (Programme for International Student Assessment).
Україна планує вперше взяти участь у PISA-2018, яке проводиться із 2000 року кожні три роки. Програма дослідження передбачає тестування учнів з математики, читання і природничих наук. Завдання тестування — визначити уміння використовувати набуті знання у побутових ситуаціях.
За словами Тетяни Вакуленко, представника національного координатора міжнародного дослідження якості освіти, згодом МОН підпише угоду з Організацією економічного співробітництва та розвитку (ОЕСР).
Фернардо Картрайт, радник ОЕСР, наголосив на відкритті нових можливостей для оцінювання якості української шкільної освіти й порівняння її з освітою інших країн. Крім цього, українські спеціалісти після роботи над адаптацією тестів PISA будуть уже експертами у питаннях компетентнісного оцінювання.
Об’єктами уражень ворога часто стає цивільне населення. Убезпечити дітей у закладах освіти – найважливіше завдання педагогів. Що повинен робити кожен учасник освітнього процесу, хто керує цивільним захистом у закладі освіти і як організувати цей процес – читаймо далі
Освітній процес в українських закладах загальної середньої освіти завершується здебільшого влітку. Хто визначає тривалість навчального року та літніх канікул, коли літні канікули 2025 – з’ясуємо у статті
У Законі про освіту є інструмент боротьби з порушенням академічної доброчесності — стаття 42. Які є види, випадки та відповідальність за порушення академічної доброчесності — читайте у матеріалі.
Базовий компонент дошкільної освіти (нова редакція) затверджено 12 січня 2021 року наказом МОН №33. БКДО визначає вимоги до обов’язкових компетентностей та результатів освіти дитини дошкільного віку. А також умови, за яких ці результати можуть бути досягнуті відповідно до міжнародних стандартів якості освіти.
За підсумками кожного засідання педради у загальноосвітніх та дошкільних закладах складають протокол. Збережіть собі цю публікацію