26 квітня в Міністерстві освіти і науки України відбулася нарада щодо питань участі України в міжнародному дослідженні знань і навичок учнів PISA-2018 (Programme for International Student Assessment).
Україна планує вперше взяти участь у PISA-2018, яке проводиться із 2000 року кожні три роки. Програма дослідження передбачає тестування учнів з математики, читання і природничих наук. Завдання тестування — визначити уміння використовувати набуті знання у побутових ситуаціях.
За словами Тетяни Вакуленко, представника національного координатора міжнародного дослідження якості освіти, згодом МОН підпише угоду з Організацією економічного співробітництва та розвитку (ОЕСР).
Фернардо Картрайт, радник ОЕСР, наголосив на відкритті нових можливостей для оцінювання якості української шкільної освіти й порівняння її з освітою інших країн. Крім цього, українські спеціалісти після роботи над адаптацією тестів PISA будуть уже експертами у питаннях компетентнісного оцінювання.
2023 року КМУ схвалив Концепцію безпеки закладів освіти. Проаналізуємо, що передбачено нею та чого очікувати.
Переводите працівника на іншу посаду — дізнайтеся, як правильно оформити документацію
Портфоліо — це форма презентації педагогом свого педагогічного досвіду. Як створити й оформити портфоліо вихователя закладу дошкільної освіти? Яким воно має бути і чи є необхідною умовою для атестації чи конкурсу?
Ми підготували для вас зразок оформлення номенклатури справ закладу освіти, а також підказки і шпаргалки щодо вчасної та ефективної роботи з цим документом.
Державний стандарт дошкільної освіти — це Базовий компонент дошкільної освіти (нова редакція), затверджений 12 січня 2021 року наказом МОН №33. Він визначає вимоги до обов’язкових компетентностей та результатів освіти дитини дошкільного віку (6 (7) років), а також умови, за яких вони можуть бути досягнуті відповідно до міжнародних стандартів якості освіти.