Знезараження повітря за допомогою УФ-ламп

Ультрафіолетове випромінювання пошкоджує ДНК бактерій, порушує клітинне дихання та синтез ДНК, що зупиняє розмноження мікробних клітин. Про знезараження повітря за допомогою УФ-ламп розповів Роман РОДИНА

Під час міжнародного конгресу «Людина та ліки» в.о. головного лікаря ДЗ «Український центр з контролю та моніторингу захворювань МОЗ України» Роман РОДИНА розповів про знезараження повітря за допомогою УФ-ламп.

Він звернув увагу на те, що у кварцовій лампі використовують кварцове скло, а у бактерицидній — увіолеве. Бактерицидна лампа — ртутна лампа низького тиску, понад 60% випромінювання якої переходить у випромінювання із довжиною хвилі 253,7 нм. Така лампа ефективна при знищенні стафілококів, стрептококів, ентерококів, кишкової і дифтерійної, туберкульозної палички тощо. Використовується для знезараження приміщень і поверхонь.

Кварцова лампа має до двадцяти разів більшу, порівняно з бактерицидною, потужність та ширший спектр випромінювання. Це дає змогу боротися не лише з бактеріями, а й з вірусами, грибками, цвіллю. Проте в бактерицидному діапазоні діє лише 10% потужності.

УФ-лампи забезпечують максимальний рівень опромінення та є безпечним для людей.

Ультрафіолетове випромінювання пошкоджує ДНК бактерій, порушує клітинне дихання та синтез ДНК, що зупиняє розмноження мікробних клітин.

Роман РОДИНА наголосив також на необхідності виключення «мертвих» зон, а обов’язковою умовою для ефективного знезараження є змішування повітря.

За його словами, розміщувати УФ-лампи над дверима недоцільно. Інтенсивність випромінювання падає обернено пропорційно відстані від УФ-лампи.

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді