Хороший учитель знає свій предмет далеко за межами навчального матеріалу.
У цьому в інтерв‘ю запевнив президент Московського математичного товариства, академік Російської академії наук Віктор Васильєв.
На його переконання, обдарованість, скажімо у математиці, може «сказати про себе» не раніше перехідного віку дитини.
«Але взагалі я побоююсь ярлика «обдарований». Тут не тільки величезний корупційний ризик (як будуть вирішувати, чи записувати дитину до числа обдарованих, чи — ні?), а й психологічний: непросто жити з думкою, що ти особливий, відомо, що багато хто цього не витримують, ламаються», — висловив думку Васильєв.
Академік також зазначив, що будь-яка людина може досить успішно просунутися майже в будь-якій сфері, і математика не виняток. «Скажімо, стати середнім доктором наук може майже кожен, за винятком лише клінічних випадків. Адже крім обдарованості є й інші складові успіху — здатність довго працювати над проблемою, небайдуже ставлення до справи. На жаль, у нас (про Росію — ред..) зараз непопулярна ідея, що потрібно добре вчитися і добре працювати, і людський потенціал розкривається на мізерну частину», — сказав він.
За словами провідного математика, у будь-якій школі працювати з обдарованими дітьми не вийде. «Як може вчитель виводити дітей на рівень набагато вище його власного? Обдарованим дітям потрібні обдаровані вчителі. Зараз з очевидних причин такі молоді люди майже не йдуть ні в педвузи, ні працювати у школи», — впевнений Васильєв.