Обдарованим дітям потрібні обдаровані вчителі — російський академік

Блок під заголовком новини 1  Підпишіться на Telegram-канал Педрада. Новини! Тримаємо руку на пульсі змін без паніки та спаму

Яких дітей можна «зачислити» до обдарованих і коли, власне, можна зрозуміти, чи дитина — „вундеркінд“ у якійсь сфері, розповідає російський академік Віктор Васильєв.

Хороший учитель знає свій предмет далеко за межами навчального матеріалу.

У цьому в інтерв‘ю запевнив президент Московського математичного товариства, академік Російської академії наук Віктор Васильєв.

На його переконання, обдарованість, скажімо у математиці, може «сказати про себе» не раніше перехідного віку дитини.

«Але взагалі я побоююсь ярлика «обдарований». Тут не тільки величезний корупційний ризик (як будуть вирішувати, чи записувати дитину до числа обдарованих, чи — ні?), а й психологічний: непросто жити з думкою, що ти особливий, відомо, що багато хто цього не витримують, ламаються», — висловив думку Васильєв.

Академік також зазначив, що будь-яка людина може досить успішно просунутися майже в будь-якій сфері, і математика не виняток. «Скажімо, стати середнім доктором наук може майже кожен, за винятком лише клінічних випадків. Адже крім обдарованості є й інші складові успіху — здатність довго працювати над проблемою, небайдуже ставлення до справи. На жаль, у нас (про Росію — ред..) зараз непопулярна ідея, що потрібно добре вчитися і добре працювати, і людський потенціал розкривається на мізерну частину», — сказав він.

За словами провідного математика, у будь-якій школі працювати з обдарованими дітьми не вийде. «Як може вчитель виводити дітей на рівень набагато вище його власного? Обдарованим дітям потрібні обдаровані вчителі. Зараз з очевидних причин такі молоді люди майже не йдуть ні в педвузи, ні працювати у школи», — впевнений Васильєв.

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Педагогічне навантаження та оплата праці вчителів: відповідаємо на запитання

Чи не найбільше запитань, які надходять до нашого видавництва, стосуються оплати праці педагогів та педагогічного навантаження. Розглянемо найпоширеніші. Відповіді — за матеріалами журналу "Практика управління закладом освіти"
3366

Тижневе навантаження педагогів: зміни у дошкіллі

З’ясуємо, як змінилося педагогічне навантаження працівників закладів дошкільної освіти після набрання чинності новим Законом про дошкільну освіту, як співвідноситься педагогічне навантаження і робочий час. Ознайомтеся з таблицею, у якій ми порівняли нинішній обсяг педнавантаження працівників ЗДО з тим, що був раніше
54520

Строковий трудовий договір з педагогами: відповідаємо на запитання

З’ясуємо, що таке строковий трудовий договір і чому навколо нього стільки суперечок: варто чи ні його укладати, хто від цього виграє, хто програє, наскільки він є корисним для працівника чи роботодавця
24844

Складаємо штатний розпис закладу дошкільної освіти

З’ясуємо, як проєктують штатний розпис дошкільного закладу і які зміни врахувати згідно з новим Законом про дошкільну освіту та новими Типовими штатними нормативами. Допоможемо вам внести зміни в штатний розпис, обрати форму та заповнити її без помилок
59868

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді