Нелюбов до читання у чоловіків ― родом із дитинства

Блок під заголовком новини 1  Підпишіться на Telegram-канал Педрада. Новини! Тримаємо руку на пульсі змін без паніки та спаму

Хлопцям, виявляється, у більшій мірі в школі потрібні вчителі чоловічої статі. Окрім того, із раннього дитинства хлопчикам закладається думка, що читання ― це не чоловіча справа. Мало хто з татусів читає своїм дітям на ніч. Усі ці фактори формують у хлопчиків негативне ставлення до читання. Нездатність хлопчаків нормально читати може позначитися на засвоєнні інших предметів.

Більшість хлопчиків не люблять читати ще в школі, тому що їм не вистачає чоловічої уваги.

Як зазначили в уряді Великобританії, брак вчителів чоловічої статі негативно впливає на становлення й розвиток психіки хлопчиків. Гевін Барвелл, голова парламенту з питань освіти, заявив: нестача вчителів чоловічої статі в початковій освіті призводить до формування антибатьківської культури.

Він додав, що хлопчики відстають від дівчаток в своєму розвитку на 4 роки. Він вважає, що введення в навчальний курс певного роду літератури, а саме романів Енід Блайтон, Роальда Даля і Дж. Р. Р. Толкієна дозволить поліпшити ситуацію.

Гевін зазначив, що нездатність хлопчаків нормально читати може позначитися на засвоєнні інших предметів. Згідно з офіційними даними, менше 59% підлітків-хлопчиків у віці 16 років отримали хороший бал з випускних іспитів у школі англійською мовою в порівнянні з 72,5% дівчат.

Крім того, представники національної освіти вважають, що незайвим буде ввести в початкову освіту гендерну літературу.

Із раннього дитинства хлопчикам закладається думка, що читання ― це не чоловіча справа. Мало хто з татусів читає своїм дітям на ніч.

Можливо, що в майбутньому уряд Англії (а може, і ряду інших європейських країн) почне боротьбу задля виправлення цієї ситуації. Свою стурбованість з приводу розриву в розвитку хлопчиків і дівчаток висловив також Джонатан Дуглас, директор Національного фонду грамотності.

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Педагогічні читання: нетрадиційні форми проведення

Як провести педагогічні читання в закладі освіти нетрадиційно? Як організувати підготовку до педагогічних читань та інтерактивну роботу під час їх проведення — читайте та використовуйте детальні алгоритм та опис у статті
11536

Дидактичні ігри для дітей

Дидактична гра — ефективний інструмент для розвитку дошкільнят. Якими мають бути дидактичні ігри для дошкільнят, щоб було і цікаво, і корисно? Приклади готових дидактичних ігор — у статті
275526

Сходинками самоосвіти — до професійного зростання

Самоосвіта вихователя — рушійна сила його професійного розвитку. Які складники самоосвіти і що зробити, щоб самоосвіта не була стихійною і безсистемною — розглядаємо у статті. Скористайтеся також анкетою, щоб з'ясувати рейтинг чинників самоосвіти.
22094

Документи асистента вчителя у роботі з учнями з особливими освітніми потребами

Документація асистента вчителя не остаточно унормована. Заклад освіти самостійно затверджує перелік документів на основі посадових обов'язків асистента вчителя та окремих нормативних документів і роз’яснень
264540

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді