Міжнародний проект з організації роботи з неповнолітніми правопорушниками завершився

Проект дав добрий старт щодо спільної роботи з громадськими організаціями. Досвід роботи, напрацьований у рамках експерименту, важливий не тільки для шкіл соціальної реабілітації, а й для інших навчальних закладів, для батьків.

Міністерством освіти і науки, молоді та спорту спільно з Всеукраїнською фундацією «Захист Прав Дітей» та Нідерландською секцією Міжнародної організації «Міжнародний захист Дітей» проведено заключну конференцію в рамках проекту «Створення передумов для реформування закладів соціальної реабілітації для неповнолітніх правопорушників, котрі не досягли віку кримінальної відповідальності,  в Україні».

У виступі він зосередив увагу на таких аспектах спільної діяльності в рамках проекту:  по-перше, проект дав добрий старт щодо спільної роботи з громадськими організаціями; по-друге, досвід роботи, напрацьований у рамках експерименту, важливий не тільки для шкіл соціальної реабілітації, а й для інших навчальних закладів, для батьків. Особливий наголос було зроблено на необхідності створення єдиного європейського освітнього середовища.

У своєму виступі Перший секретар  Посольства Королівства Нідерландів в Україні Маріша Пехачек подякувала Міністерству освіти і науки, молоді та спорту за плідну спільну працю, за підтримку проекту, який мав велике значення для розроблення пропозицій до українського законодавства, для розробки методичного забезпечення діяльності шкіл соціальної реабілітації. Водночас Маріша Пехачек вказала на позитивні зрушення щодо організації роботи шкіл соціальної реабілітації, задіяних в експерименті,  з дітьми з девіантною поведінкою та з неповнолітніми правопорушниками. Розроблення навчально-методичного забезпечення, навчання колективів експериментальних шкіл соціальної реабілітації сприятиме швидкому поверненню цих дітей до повноцінного життя.   

Напрацьованим досвідом організації роботи з неповнолітніми правопорушниками та дітьми з девіантною поведінкою поділився директор Фонтанської школи соціальної реабілітації В’ячеслав Баранов.

Про роль психологічної служби у вихованні дітей, системність психолого-педагогічного супроводу дітей з девіантною поведінкою розповів Віталій Панок, директор Українського науково-методичного центру практичної психології і соціальної роботи.

З висновками щодо напрацювань у рамках проекту експертної комісії учасників конференції ознайомив Олександр Беца, старший менеджер МФ «Відродження».

Досвід роботи за час діяльності проекту «Створення передумов для реформування закладів соціальної реабілітації для неповнолітніх правопорушників, котрі не досягли віку кримінальної відповідальності, в Україні» презентували представники Всеукраїнської Фундації «Захист Прав дітей» Євгенія Павлова та Юрій Луценко.

В обговоренні результатів роботи взяли участь Олексій Лазаренко, начальник кримінальної міліції у справах дітей МВС України, Віра Шинкаренко, представник МОНмолодьспорту, члени експертної групи від Королівства Нідерландів. За результатами конференції розроблено низку важливих рекомендації.

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Психолого-педагогічна характеристика учня: як скласти

Часто практичним психологам закладів освіти надходить запит на діагностику дитини та подання результатів обстеження в різні служби. Оптимальним варіантом представлення результатів обстеження є психологічна характеристика учня.
402417

Оцінювання навчальних досягнень учнів

Під час внутрішнього контролю в навчальному закладі вивчають різні питання. Одне з них — рівень навчальних досягнень учнів. Щоб правильно встановити рівень навчальних досягнень учнів, слід дотримуватися визначених критеріїв
180664

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді