Медики радять українцям вакцинуватися від грипу

Загалом медики радять лікувати грип за допомогою препаратів із доведеною активністю проти вірусу грипу ― лише вони здатні вплинути і припинити розмноження хвороби в організмі. Вчасне використання противірусних препаратів за призначенням лікаря здатне скоротити період хвороби, полегшити її перебіг та запобігти розвитку ускладнень.

У Головному управлінні охорони здоров’я нагадали населенню, що волога погода завжди сприяє розповсюдженню вірусних захворювань, у тому числі й грипу.

Про це повідомили у прес-службі КМДА.

Окрім того у профільному управління зазначили, щорічна вакцинація є найефективнішим засобом для захисту організму від вірусів грипу. Вакцина захищає від усіх актуальних штамів грипу, є безпечною і ефективною.

«Найкращий час для проведення вакцинації ― напередодні грипозного сезону: у вересні та жовтні. Якщо такої можливості немає зараз, то вакцинуватися можна і впродовж усього сезону», ― наголосили медики.

Особливо важливою вакцинація є для представників груп ризику, оскільки вона значно збільшує шанси цих людей відвернути смертельні наслідки хвороби. Усі засоби профілактики грипу мають особливе значення для: дітей до 5 років (особливо до 2 років), вагітних жінок, людей віком від 65 років, осіб з надмірною вагою, хворих на тяжкі хронічні захворювання, а також людей, що перебувають на імуно-супресивній терапії.

Існують й професійні групи ризику: медичні працівники, вчителі й вихователі, продавці, водії громадського транспорту, усі, хто працюють в багатолюдних місцях. У цих людей немає ніякої можливості уникнути перебування поряд із хворими, тому для них особливе значення мають усі без винятку засоби інфекційного контролю і профілактики грипу.

У профільному управлінні наголосили, що за детальнішою інформацією про вакцинацію грипу слід звернутися до свого лікаря.

Загалом медики радять лікувати грип за допомогою препаратів із доведеною активністю проти вірусу грипу ― лише вони здатні вплинути і припинити розмноження хвороби в організмі. Вчасне використання противірусних препаратів за призначенням лікаря здатне скоротити період хвороби, полегшити її перебіг та запобігти розвитку ускладнень. Також допомагають препарати, що пом’якшують симптоми. Вони не діють на вірус, але полегшують стан хворого, знижують жар, нежить, біль у горлі, кашель, головний біль та біль у м’язах.

Зауважимо, що під час грипу необхідно пити багато рідини. Їжа повинна бути легкою і нежирною, однак примушувати хворого їсти не потрібно.

Важливо знати, що грип не лікується за допомогою антибіотиків. Вони не створюють жодної протидії вірусам, оскільки призначені виключно для боротьби з бактеріальними інфекціями. Також безсилими є гомеопатичні препарати, імуностимулятори, імуномодулятори та народні засоби.

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Дії у разі виникнення пожежі в школі

У разі виникнення пожежі дії працівників навчального закладу, залучених до її гасіння, мають бути спрямовані на убезпечення людей, перш за все дітей, їх евакуацію та порятунок
62018

Мозковий штурм — інструмент сучасної педагогічної ради

«Сучасна педагогічна рада» — поняття широке і нечітке. Тут можна розуміти інноваційну, інтерактивну, нестандартну форми проведення педради, а чи яку іншу, не менш цікаву. Ми ж зупинимося на методі брейнштормінгу, або мозкового штурму, який дедалі більше входить в освітню практику і є ознакою нетрадиційного підходу керівництва у виборі форм роботи з педагогами
12186

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді