Систему ЗНО треба удосконалювати ― Лікарчук

Основними недоліками при вступі до вишів за результатами ЗНО респонденти називають недосконалість тестів, нечесність при дотриманні процедур, а також незрозумілу систему остаточного зарахування абітурієнтів

Основними недоліками при вступі до вищого навчального закладу за результатами зовнішнього незалежного оцінювання українці називають.

Недосконалість тестів та системи остаточного зарахування абітурієнтів є основними недоліками ЗНО, на які скаржаться українці.

Про це заявив директор Центру тестових технологій і моніторингу якості освіти Ігор Лікарчук під час онлайн-прес-конференції.

«Основними недоліками при вступі до вишів за результатами ЗНО респонденти називають недосконалість тестів, нечесність при дотриманні процедур, а також незрозумілу систему остаточного зарахування абітурієнтів», ― сказав він.

За словами Лікарчука, система ЗНО має розвиватися принаймні у двох напрямках: удосконалення змісту тестів (запровадження тесту загальної навчальної компетенції, різнорівневих тестів з іноземних мов тощо) та організація проведення самого тестування, оскільки технологія проведення оцінювання, основні методологічні та організаційні засади формування тестових завдань не змінювалися ще з 2006 року.

Відсутність змін у системі зовнішнього оцінювання може призвести до того, що несуб'єктивні думки про необхідність знищення ЗНО можуть стати абсолютно об'єктивними реаліями, проти яких не буде жодних заперечень. «Тому ця ситуація є дуже важливим дзвінком у контексті необхідності подальшого розвитку системи ЗНО та його удосконалення», ― сказав він.

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Завершуємо навчальний семестр у школі

На закінчення навчального семестру в закладах загальної середньої освіти педагоги підбивають підсумки роботи, звітують. Нині звіт учителя за семестр — це здебільшого вчасне виставлення оцінок за семестр, коректно заповнені класний журнал і табелі навчальних досягнень учнів
206603

Психолого-педагогічна характеристика учня: як скласти

Часто практичним психологам закладів освіти надходить запит на діагностику дитини та подання результатів обстеження в різні служби. Оптимальним варіантом представлення результатів обстеження є психологічна характеристика учня.
405981

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді