Систему ЗНО треба удосконалювати ― Лікарчук

Основними недоліками при вступі до вишів за результатами ЗНО респонденти називають недосконалість тестів, нечесність при дотриманні процедур, а також незрозумілу систему остаточного зарахування абітурієнтів

Основними недоліками при вступі до вищого навчального закладу за результатами зовнішнього незалежного оцінювання українці називають.

Недосконалість тестів та системи остаточного зарахування абітурієнтів є основними недоліками ЗНО, на які скаржаться українці.

Про це заявив директор Центру тестових технологій і моніторингу якості освіти Ігор Лікарчук під час онлайн-прес-конференції.

«Основними недоліками при вступі до вишів за результатами ЗНО респонденти називають недосконалість тестів, нечесність при дотриманні процедур, а також незрозумілу систему остаточного зарахування абітурієнтів», ― сказав він.

За словами Лікарчука, система ЗНО має розвиватися принаймні у двох напрямках: удосконалення змісту тестів (запровадження тесту загальної навчальної компетенції, різнорівневих тестів з іноземних мов тощо) та організація проведення самого тестування, оскільки технологія проведення оцінювання, основні методологічні та організаційні засади формування тестових завдань не змінювалися ще з 2006 року.

Відсутність змін у системі зовнішнього оцінювання може призвести до того, що несуб'єктивні думки про необхідність знищення ЗНО можуть стати абсолютно об'єктивними реаліями, проти яких не буде жодних заперечень. «Тому ця ситуація є дуже важливим дзвінком у контексті необхідності подальшого розвитку системи ЗНО та його удосконалення», ― сказав він.

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Як оптимізувати рухову діяльність дітей

Потреба в руховій активності природна для кожної дитини. Активні рухи викликають у дітей позитивні емоції та підсилюють усі фізіологічні процеси. Що допоможе вихователю та інструктору з фізкультури забезпечити оптимальну рухову активність дошкільників?
27853

Методична робота в закладі дошкільної освіти

Дізнайтеся про форми організації методичної роботи в дитячому садку, які допоможуть вихователям розвивати свій творчий потенціал, постійно підвищувати професійну кваліфікацію і забезпечать високий рівень проведених занять
47529

Як проводити батьківські збори в школі

Батьківські збори в школі— основний спосіб комунікації педагогічного колективу з батьками. Щоб збори були вдалі, а освітня робота ефективна, розглянемо види, форми проведення, теми батьківських зборів
39077

Аптечки у школі: як правильно укомплектувати та зберігати

Скористайтеся переліком медичних засобів у закладі освіти та дізнайтеся як правильно укомплектувати аптечку. Адже, як правило, діти схильні до травм і ніколи не знаєш в який момент потрібно буде надати допомогу. Важливо у такий момент мати все під рукою, зібране в одному місці.
42293

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді