Плата за навчання у закладах естетичного виховання залишиться незмінною

Представник Міністерства культури Іван Походзей запевнив, що вартість навчання у музичних школах та інших закладах естетичного виховання до кінця року не буде підвищено.

Вартість навчання у закладах естетичного виховання до кінця 2013 року залишиться незмінною. Про це повідомив начальник відділу аналізу та прогнозування діяльності навчальних закладів Міністерства культури України Іван Походзей.

"Плата, принаймні до кінця цього року однозначно залишиться такою ж. Якщо буде прийматись якесь урядове рішення, то звісно, воно буде вводитись із нового навчального року", — сказав держслужбовець.

І. Походзей наголосив, що лист Міністерства фінансів України від 28 січня 2013 року, яким рекомендується підвищити плату за навчання у школах естетичного виховання до рівня собівартості, не набув чинності, адже немає погодження із багатьма відомствами. Міністерство культури планує провести нараду із начальниками обласних відділів культури, під час якої буде визначено узгоджену позицію у питанні підвищення плати за навчання.

За словами держслужбовця, нині в Україні працює близько 1 тис. 466 початкових мистецьких шкіл, які відвідує майже 335 тис. учнів. Вартість навчання наразі у середньому складає 55,3 грн. на місяць.

Нагадаємо, що Міністерство фінансів надіслало лист Міністерству культури щодо оптимізації мережі та переведення на самоокупність закладів культури. Пропонувалося підвищити плату за навчання у мистецьких школах з кількох десятків до кількох тисяч гривень на місяць. Проти цього виступили батьки, працівники мистецьких шкіл та представники Міністерства культури.

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Дії у разі виникнення пожежі в школі

У разі виникнення пожежі дії працівників навчального закладу, залучених до її гасіння, мають бути спрямовані на убезпечення людей, перш за все дітей, їх евакуацію та порятунок
62018

Мозковий штурм — інструмент сучасної педагогічної ради

«Сучасна педагогічна рада» — поняття широке і нечітке. Тут можна розуміти інноваційну, інтерактивну, нестандартну форми проведення педради, а чи яку іншу, не менш цікаву. Ми ж зупинимося на методі брейнштормінгу, або мозкового штурму, який дедалі більше входить в освітню практику і є ознакою нетрадиційного підходу керівництва у виборі форм роботи з педагогами
12186

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді