Безпека дитини — турбота дорослих

Наприкінці травня відбувся Всеукраїнський науково-практичний семінар «Формування навичок та вмінь з безпеки життєдіяльності дитини за Базовим компонентом дошкільної освіти», учасники якого обговорили пріоритетні питання та напрями роботи.

В останніх числах травня на базі Чернігівського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти імені К. Д. Ушинського відбувся Всеукраїнський науково-практичний семінар «Формування навичок та вмінь з безпеки життєдіяльності дитини за Базовим компонентом дошкільної освіти».

Організаторами виступили Міністерство освіти і науки України спільно з Державною службою України з надзвичайних ситуацій. У роботі семінару взяли участь науковці, освітяни, зокрема методисти обласних інститутів післядипломної педагогічної освіти, представники обласних навчально-методичних центрів цивільного захисту та безпеки життєдіяльності.

Під час проведення пленарного засідання та круглого столу йшлося про формування життєвої компетентності в контексті Базового компонента дошкільної освіти, пріоритетні напрями цієї роботи, організацію безпеки життєдіяльності дітей у дошкільному навчальному закладі.

Відбувся конструктивний полілог щодо взаємодії методичних служб у межах функціональної підсистеми «Освіта і наука України» єдиної державної системи цивільного захисту з питань безпеки життєдіяльності дітей дошкільного віку.

Під час практичної частини семінару переглянуто різні форми роботи з питань безпеки життєдіяльності дітей в дошкільних навчальних закладах. Зокрема, учасники семінару ознайомилися з роботою дошкільного навчального закладу «Лісова казка» № 58.

Тут відбувся «методичний міст» — спільне засідання міської творчої групи вихователів-методистів дошкільних навчальних закладів та методистів навчально-методичного центру цивільного захисту безпеки життєдіяльності людини в Чернігівській області. Вихованці дитячого садка вправно продемонстрували свої знання та вміння під час практичного заняття «Вирушаємо в похід».                                               

Також було переглянуто тренувальну гру-евакуацію дітей через виникнення пожежної небезпеки в ДНЗ № 32 та спільну діяльність дітей і дорослих, зокрема кінологів, щодо формування навичок безпечної поведінки дітей, навчання їх дій у небезпечних ситуаціях у ДНЗ № 74 м. Чернігова.

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Дії у разі виникнення пожежі в школі

У разі виникнення пожежі дії працівників навчального закладу, залучених до її гасіння, мають бути спрямовані на убезпечення людей, перш за все дітей, їх евакуацію та порятунок
62018

Мозковий штурм — інструмент сучасної педагогічної ради

«Сучасна педагогічна рада» — поняття широке і нечітке. Тут можна розуміти інноваційну, інтерактивну, нестандартну форми проведення педради, а чи яку іншу, не менш цікаву. Ми ж зупинимося на методі брейнштормінгу, або мозкового штурму, який дедалі більше входить в освітню практику і є ознакою нетрадиційного підходу керівництва у виборі форм роботи з педагогами
12186

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді