10 грудня відзначається Міжнародний день прав людини

Щороку 10 грудня відзначається Міжнародний день прав людини. Традиційно в цей день проводять круглі столи та конференції, що покликані привернути увагу всього світу до питання захисту прав людини та нагадати про механізми забезпечення добробуту суспільства.

10 грудня міжнародна спільнота відзначає День прав людини (Human Rights Day). Саме в цей день у 1948 році Генеральна Асамблея ООН прийняла Загальну декларацію прав людини.

Уперше цей день відзначили у 1950 році. Тоді Генеральна Асамблея ООН ухвалила резолюцію 423 (V), якою закликала всі небайдужі організації започаткувати нове свято. Відтоді цей день відзначається для привернення уваги світової спільноти до Загальної декларації прав людини.

Загальна декларація прав людини містить комплекс політичних, громадянських, соціальних, культурних та економічних прав. Декларація внесена до Книги рекордів Гіннеса, оскільки документ перекладений на більш ніж 400 мов та діалектів світу.

Також права людини у сфері освіти, культури, науки викладено в конвенціях, що були ухвалені ЮНЕСКО. Зокрема, у 1960 році було прийнято Конвенцію по боротьбі з дискримінацією у сфері освіти.

Крім того, в якості окремої категорії було визначено права дитини. Так, Декларацією прав дитини (1959) та Конвенцією про права дитини (1989) враховано практично всі моменти, пов’язані із життям та становищем дитини у суспільстві.

Як відомо, щороку ООН обирає гасло проведення Дня прав людини. У 2012 році його відзначали під гаслом «Мій голос має значення». Тема 2013 року — «20 років боротьби за ваші права», приурочена до 20-річчя Управління Верховного комісара ООН з прав людини.

Традиційно в цей день проводять засідання круглих столів, міжнародні конференції з питань дотримання прав людини, покази телевізійних програм відповідної тематики, де згадують про механізми досягнення безпеки в суспільстві та виховання підростаючих поколінь у дусі дотримання прав людини.

Вебінар ВМДЗ

Статті за темою

Усі статті за темою

Структура системи забезпечення якості освіти

За розбудову внутрішньої системи забезпечення якості освіти відповідає керівник, а за проведення інституційного аудиту - Державна служба якості освіти. Ці дві системи тісно пов’язані між собою, оскільки критерії, за якими має проводитись самооцінювання освітньої діяльності та інституційний аудит - однакові
27102

Вступна кампанія 2025: що потрібно знати вже зараз

За якими правилами відбуватиметься вступна кампанія 2025 року, що зміниться у державній підсумковій атестації (ДПА), як держава планує з допомогою НМТ 2025 вдовольнити потреби ринку праці? Читайте далі
59

Комплекси вправ ранкової гімнастики для дітей

Пропонуємо комплекси вправ ранкової гімнастики для різних вікових груп дошкільників. Зможете скористатися інфографікою, щоб зацікавити дітей та формувати у них звичку до фізичної активності.
72

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді