Медіаосвіта допоможе знизити рівень агресії у школярів

Блок під заголовком новини 1  Підпишіться на Telegram-канал Педрада. Новини! Тримаємо руку на пульсі змін без паніки та спаму

Опитування, проведене Інститутом соціальної та політичної психології НАПН України, виявило, що значна частина школярів є жертвами насильства з боку однолітків. Фахівці проаналізували природу агресії дітей та запропонували шляхи поліпшення ситуації.

Чому діти поводять себе агресивно у школі? Які джерела такої поведінки та що з цим робити? Дослідження, проведені Інститутом соціальної та політичної психології у чотирьох київських школах, виявили, що третина школярів є жертвами насильства з боку однолітків.

Згідно з результатами опитування 34% учнів є жертвами цькування, 43% знущалися над однолітками хоча б раз у житті, а 13 % — виступали організаторами.

Заступник директора з наукової роботи Інституту соціальної та політичної психології НАПН України Любов Найдьонова відзначає, що така тенденція є характерною для шкіл усієї України.

«Діти мають навчитися жити в суспільстві. Вони експериментують, і водночас вони засвоюють і такі сценарії. Однак питання в тому, як ми ставимося до цих експериментів, що характерні для підліткового віку. Чи ми пускаємо на самоплив, вважаючи, що діти самі розберуться, чи ми керуємо цим процесом? Цим процесом слід керувати! Ця проблема існує, як і у всіх інших країнах, лише трішки більше», — аналізує Любов Найдьонова.

Фахівці переконані, що агресію у підлітків викликає, перш за все, засилля жорсткості на телебаченні. Тому батьки мають відстежувати, які телевізійні програми дивиться їхня дитина та яким фільмам надає перевагу, наголошує психолог і арт-терапевт Олена Вознесенська.

Любов Найдьонова вважає, що нині постала необхідність навчати дітей відсіювати сміття телебачення та інтернету.  Вона прогнозує, що вже за п’ять років до навчальної програми 10-х класів загальноосвітніх шкіл України введуть новий предмет — медіаосвіта, який допоможе знизити рівень агресії у школярів.

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Як скласти протокол батьківських зборів у ЗДО

Як скласти протокол батьківських зборів легко та ефективно. Скористайтеся поданою структурою протоколу, яка прийнятна для загальних та групових батьківських зборів.
103060

Індивідуальна програма розвитку учня школи

Для учнів з особливими освітніми потребами, які навчаються у вашому закладі освіти, потрібно розробити індивідуальну програму розвитку. Хто розробляє цей документ, на основі якої інформації та які частини він має містити - розбираємо в статті
103066

Безпечне освітнє середовище закладу освіти

Що таке безпечне освітнє середовище, його ознаки та принципи? Як забезпечити психологічно безпечне середовище? Які заходи необхідно впровадити у вашому закладі освіти — читайте у статті.
121530

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді