Консультативна робота з батьками учнів

Фаховий журнал — ресурс, який надає потрібну й адекватну інформацію щодо професійної діяльності, допомагає зробити її ефективною та ергономічною.

У листопадовому числі журналу «Практичний психолог: Школа» розглядаємо питання ризиків під час консультування у кризових умовах та збереження психологічного здоров’я фахівця. Окрім того, актуальну інформацію знайдете в публікаціях, що висвітлюють особливості роботи з батьками учнів.

Професійна діяльність практичного психолога навчального закладу відбувається у системі «людина–людина», і тому потребує повного включення в процес. Важливою складовою ефективності фахівця є особистісна готовність до консультування однієї з категорії учасників навчально-виховного процесу — батьків учнів. Із матеріалу «Особистісна готовність практичного психолога до консультування батьків» ви дізнаєтеся, які терапевтичні якості фахівця дають йому змогу ефективно взаємодіяти з батьками.

Часто батьки учнів звертаються до практичного психолога з питань дитячої агресії. Її прояви лякають дорослих, обурюють їх, непокоять тощо. Зазвичай під час консультування фахівець з’ясовує, що, окрім негативного сприймання, батьки не можуть дати визначення поняття «агресія». Як фахівцю працювати з такими дорослими, читайте у статті «Позитивні і негативні аспекти дитячої агресивності».

Щоб запобігти розповсюдженим помилкам у вихованні дітей, психологічній службі навчального закладу доцільно скористатися можливостями дистанційного консультування і просвітницької роботи. Адже ефективність психологічного супроводу розвитку дитини безпосередньо залежить від ступеня включення батьків у цей процес. У публікації «Батьківське виховання: типові помилки» ідеться про те, як правильно ідентифікувати помилки у вихованні та, відповідно, організувати профілактично-просвітницьку роботу з батьками.

Під час консультаційної роботи фахівець психологічної служби навчального закладу має зберігати психологічну сталість. Це доволі складно з огляду на щоденну взаємодію з морально складною інформацією. Про заходи забезпечення емоційної стійкості практичного психолога дізнаєтеся зі статті «Як зберегти себе під час роботи зі складною інформацією».

Психологічна допомога старшокласникам у подоланні наслідків травматизації, використання фототерапевтичних технік, практика впровадження інклюзивної освіти, провокативна психотерапія під час супроводу навчально-виховного процесу, порядок атестації педагогічних працівників при переході на посаду практичного психолога — усе це та багато іншої корисної інформації читайте на сторінках листопадового числа журналу «Практичний психолог: Школа».

Центральна частина статичний блок 1

Статті за темою

Усі статті за темою

Як аналізувати урок вчителя

Урок — це творча майстерня вчителя і лабораторія керівника. Після аналізу відвіданого уроку народжуються нові ідеї й задуми щодо поліпшення освітнього процесу.
230290

10 принципів, які допоможуть вчителю працювати ефективніше

Коаліція з питань шкільної та освітньої психології США сформувала принципи ефективної роботи вчителів, складені на основі психології взаємодії вчителя з учнями. У статті дізнаєтесь про принципи соціальної взаємодії, мотивацію, а також як створити дружній мікроклімат, який сприятиме ефективному навчанню.
4295

Обдаровані діти у початковій школі: виявлення та етапи роботи

Дітей невтомно називають національним надбанням та майбутнім країни. А обдарованих дітей визнають основним творчим та інтелектуальним потенціалом. У роботі з обдарованими дітьми та розвитку обдарованості загалом більше питань, ніж відповідей
14817

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді