Педагогіка розуміння: яка вона?

Блок під заголовком новини 1  Підпишіться на Telegram-канал Педрада. Новини! Тримаємо руку на пульсі змін без паніки та спаму

9 лютого відбувся перший вебінар для передплатників фахових видань Цифрового видавництва Експертус на тему «Педагогіка розуміння як інструмент особистісного зростання» за участю доктора педагогічних наук Наталі ГАВРИШ

9 лютого відбувся перший вебінар для передплатників фахових видань Цифрового видавництва Експертус на тему «Педагогіка розуміння як інструмент особистісного зростання» за участю доктора педагогічних наук Наталі ГАВРИШ.

До участі у вебінарі долучилися сотні педагогів з усіх куточків України. Наталя ГАВРИШ розкрила сутність педагогіки розуміння у трьох аспектах. Спочатку охарактеризувала педагогіку розуміння як засіб оптимізації освітнього процесу. Потім надала рекомендації щодо того, як будувати взаємини з дитиною, застосовуючи різні техніки, зокрема алгоритм розв’язання проблемних ситуацій, техніку активного слухання, техніку я-сповіщень та техніку схематизації.

Насамкінець Наталя ГАВРИШ наголосила, що, опановуючи педагогіку розуміння, педагоги набувають стилю нового педагогічного мислення. Характеристиками цього стилю є такі:

  • прагнення до максимальної гнучкості
  • здатність до емпатії, сензитивність до потреб дітей
  • уміння надати викладанню особистісного забарвлення
  • емоційна врівноваженість, впевненість у собі, життєрадісність
  • володіння стилем легкого, теплого, неформального спілкування з дітьми

Водночас під час виступу лектор наводила промовисті приклади з власної педагогічної діяльності, аби проілюструвати слухачам варіанти взаємодії з дітьми в конкретних ситуаціях.

Усі учасники жваво долучалися до обговорення, ставлячи свої запитання лектору в чаті. А насамкінець подякували Наталі ГАВРИШ за можливість розширювати власну професійну компетентність та ліпше порозумітися з дітьми.

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Як скласти протокол батьківських зборів у ЗДО

Як скласти протокол батьківських зборів легко та ефективно. Скористайтеся поданою структурою протоколу, яка прийнятна для загальних та групових батьківських зборів.
103039

Індивідуальна програма розвитку учня школи

Для учнів з особливими освітніми потребами, які навчаються у вашому закладі освіти, потрібно розробити індивідуальну програму розвитку. Хто розробляє цей документ, на основі якої інформації та які частини він має містити - розбираємо в статті
103043

Безпечне освітнє середовище закладу освіти

Що таке безпечне освітнє середовище, його ознаки та принципи? Як забезпечити психологічно безпечне середовище? Які заходи необхідно впровадити у вашому закладі освіти — читайте у статті.
121311

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді