Дії роботодавця під час воєнного стану
Освітній процес МОН рекомендує організовувати залежно від ситуації. Може бути:
- тимчасове призупинення освітнього процесу (працівники закладів освіти виконують заходи та завдання, визначені військово-цивільною адміністрацією);
- навчання дистанційне або за змішаною формою (за погодженням з військово-цивільною адміністрацією).
Навчання учнів з числа тимчасово внутрішньо переміщених осіб. Можна організувати за заявою одного з батьків за індивідуальною формою: екстернатною, сімейною (домашньою). Також вони можуть тимчасово відвідувати, за заявою одного з батьків, заклади загальної середньої освіти за місцем тимчасового перебування.
За зазначених варіантів організації освітнього процесу МОН рекомендує активно використовувати наявні електронні ресурси, насамперед Всеукраїнську школу онлайн, регіональні платформи, ресурси закладів освіти.
![Нові рекомендації МОН щодо організації освітнього процесу під час війни Нові рекомендації МОН щодо організації освітнього процесу під час війни](/webpcache/images/cover/branding/about/msdz.jpg.webp)
Якщо зібрати усі дихальні техніки, які дають змогу зменшити тривогу й зупинити панічну атаку. Візьміть їх на озброєння.
Навчання дітей з особливими освітніми потребами. МОН рекомендує розглянути можливість надавати корекційні послуги дистанційно, зокрема й дітям з числа внутрішньо переміщених осіб. Корекційні послуги надають залежно від рівнів підтримки, за якими розподілені діти. Можна використовувати такі засоби комунікації:
- розміщення завдань і рекомендацій на сайті закладу;
- створення груп із батьками, учнями в соціальних мережах: Viber, Telegram, WhatsApp тощо;
- використання електронних платформ: ZOOM, Google Clasroom тощо;
- проведення скайп-конференцій;
- спілкування в телефонному режимі;
- листування через електронну пошту тощо.
Психологічна підтримка дітей. МОН просить у спільнотах для батьків поширювати інформацію про те, як психологічно підтримувати дітей. Інформує, що на сторінці психологічної турботи від Світлани Ройз є публікації:
- як подбати про дитину, якщо ви перебуваєте з нею в укритті;
- якщо батько чи мати захищає країну;
- правила підтримки, якщо родина евакуюється з дитиною.
Також можна користуватися ресурсами, які пропонують громадські організації.
Дозвілля. Заклади позашкільної освіти розміщуватимуть відеоматеріали, за якими можна проводити заняття з дітьми, організовувати їхнє змістовне дозвілля.