Міжнародний день рідної мови в дитячому садку

Які заходи провести до дня рідної мови для дітей усіх вікових груп у закладі дошкільної освіти

Справи керівника у жовтні: що проконтролювати

На планеті існує близько шести тисяч мов. Із них офіційних, тобто таких, які визнані державними — 95. Майже половині мов світу загрожує зникнення. Щоб підтримати культурне різноманіття й багатомовність у ЮНЕСКО вирішили щороку 21 лютого відзначати Міжнародний день рідної мови.

Долучіть до відзначення Міжнародного дня рідної мови ваших дошкільників. Запропонуйте їм відповісти на запитання: яку мову вони вважають рідною і чому?

Разом з дітьми пограйте у гру «Відгадай без слів», коли одна дитина за допомогою жестів показує слово чи фразу, а решта дітей здогадуються, про що йдеться. Відтак запропонуйте дошкільникам пояснити, яке значення має мова в житті людини.

Дошкільникам буде цікавою загальновідома гра «у слова». Разом з дітьми сядьте в коло та назвіть будь-яке слово. Наступна дитина має дібрати й назвати слово, що розпочинається на останню літеру названого вами слова.

Цього дня ознайомте молодших дошкільників зі зразками українського фольклору, віршами Грицька Бойка, Марії Підгірянки тощо.

Вихованцям середньої та старшої груп прочитайте твір Зиновія Квіта «Казка про українську мову» та обговоріть з дітьми пригоди чарівної дівчини — Української Мови, яка блукала світом.

Характерною ознакою української мови є численні прислів’я, приказки, жарти, унікальні форми звертання та інших мовні родзинки, з якими в цікавій ігровій формі варто ознайомити дошкільників.

Організуйте тематичну розвагу для старших дошкільників «Хай лунає рідне слово!».

Статичний блок для статей

Останні новини

Усі новини

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді