Роз’яснення щодо реформи старшої профільної освіти в Україні

Чи передбачає реформа старшої профільної школи закриття закладів і звільнення вчителів

Реформа старшо профільної освіти Оновлена посадова інструкція вчителя початкових класів

Запланована в Україні реформа старшої профільної школи — це не про закриття шкіл. Вона передбачає зміну освітньої мережі.

Про це акцентував заступник очільника Комітету ВР із питань освіти, науки та інновацій Сергій Колебошин, а також відповів на питання, які хвилюють освітян. Зокрема, про можливе скорочення мережі закладів та втрату роботи для частини педагогів.

Як він зауважив, у межах реформи, до прикладу, одна школа буде спеціалізуватися на 10 — 12 класах як академічний ліцей, інша — готувати з 1 до 9 класу. Для якоїсь особливо нічого не зміниться.

«Ці зміни не залежать, скажімо, від особи міністра і складу МОН, адже ми планово переходимо до 12-річної школи», — наголосив Сергій Колебошин.

Зокрема, нардеп повідомив, що мережу оптимізуватимуть, адже в Україні змінилася демографічна ситуація. Це точно призведе до трансформації. Держава в жодному разі не закриватиме школи, бо засновники орієнтовно 95 % шкіл — громади. На другому місці — приватні школи, а таких, де засновником школи є безпосередньо держава, — одиниці.

Окрім того, якщо громада зацікавлена в школі, із нею нічого не відбудеться.

Нагадаємо, що у межах реалізації реформи НУШ в Україні планують створити мережу академічних та професійних ліцеїв.

Джерело НУШ

Педрада. Телеграм. Новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Як організувати цивільний захист у школі

Об’єктами уражень ворога часто стає цивільне населення. Убезпечити дітей у закладах освіти – найважливіше завдання педагогів. Що повинен робити кожен учасник освітнього процесу, хто керує цивільним захистом у закладі освіти і як організувати цей процес – читаймо далі
101120

Літні канікули 2025: коли і як відпочиватимуть школярі

Освітній процес в українських закладах загальної середньої освіти завершується здебільшого влітку. Хто визначає тривалість навчального року та літніх канікул, коли літні канікули 2025 – з’ясуємо у статті
752

Академічна недоброчесність у школі: приклади та відповідальність

У Законі про освіту є інструмент боротьби з порушенням академічної доброчесності — стаття 42. Які є види, випадки та відповідальність за порушення академічної доброчесності — читайте у матеріалі.
28007

Асистент вчителя: основні обов’язки

Розглянемо, які функції виконує асистент вчителя, як він співпрацює з учителем та яка різниця між асистентом вчителя та асистентом дитини
78641

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді