Автономізація фінансів ЗДО: розв’язуємо робочі ситуації
В умовах повномасштабної війни питання забезпечення підручниками школярів 5, 6 і 7 класів НУШ відійшло на другий план. І хоч ситуація досі залишаються складною, однак, як повідомляє секретарка освітнього комітету Верховної Ради Наталя Піпа, цього року все набагато краще. Втім, проблема з повним забезпеченням все ще залишається.
Наразі для 5 класу вже надруковано:
- 100 % підручників із математики та української мови;
- 74 % підручників із «Природничих наук», «Пізнаємо природу» й «Довкілля».
Однак, на друк підручників з української літератури, історії України, іноземних мов і зарубіжної літератури для 5 класу коштів не виділяли. Відповідно до підрахунків, на це потрібно 722 млн гривень.
Щодо 6 класу НУШ, то цього року планують надрукувати орієнтовно 4 769 768 підручників із географії та підручники для дітей з особливими освітніми потребами, зокрема мова йде про книжки зі збільшеним шрифтом. Останні вже переклали на мови національних меншин.
Загалом на друк підручників для 6 класів було виділено 703 млн гривень, проте цієї суми недостатньо, аби повністю закрити потреби учнів. За словами Наталі Піпи, потрібно ще 321 млн гривень.
Найбільш проблемним залишається пілотний проєкт НУШ у 7 класі. Щоб забезпечити підручниками 8 тисяч учнів необхідно 47 млн гривень, яких немає.
Окрім того, частина виділених коштів піде на друк підручників інтегрованих курсів кримськотатарською мовою для учнів 5 та 10 класів.
За матеріалами Facebook-сторінки Наталі Піпи