Чи може школа заборонити учням використовувати мобільний телефон?

Заклад освіти не має права забороняти учням мати мобільні телефони

Використання мобільних у школі Нові вимоги до медоглядів працівників ЗДО

Заборонити чи дозволяти використовувати мобільні телефони у закладах освіти — дискусійне питання, яке час від часу порушується не лише в Україні, а й у різних країнах за кордоном.

Таку інформацію на своєму сайті зауважив освітній омбудсмен Сергій Горбачов. 

На думку омбудсмена, з одного боку мобільний телефон в освітніх цілях може урізноманітнити уроки. Він є дуже важливим у разі, коли дитині треба терміново зателефонувати батькам. Однак з іншого боку, телефони відволікають учнів від навчання, сприяють академічній недоброчесності, неправомірній фото- чи відеозйомці.

Законодавством України не забороняється використання мобільних телефонів у закладах освіти. Тому школа не має права забороняти учням мати мобільні.

🎲 Педнавантаження, штатний розпис і табелювання

Але якщо мобільний пристрій заважає учневі здобувати освіту чи відволікає інших дітей, вчитель має право вимагати, щоб учень відклав телефон.

Щодо міжнародного досвіду в цьому питанні, то у Франції та Швеції законодавство забороняє використання мобільних телефонів у закладах освіти, за винятком деяких умов. Заклади освіти Німеччини, Польщі та Великої Британії можуть самостійно встановлюють правила використання мобільних пристроїв. У Японії у початкових класах дозволили використання мобільних лише за певних умов.

Педрада. Телеграм. Новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Як організувати цивільний захист у школі

Об’єктами уражень ворога часто стає цивільне населення. Убезпечити дітей у закладах освіти – найважливіше завдання педагогів. Що повинен робити кожен учасник освітнього процесу, хто керує цивільним захистом у закладі освіти і як організувати цей процес – читаймо далі
101120

Літні канікули 2025: коли і як відпочиватимуть школярі

Освітній процес в українських закладах загальної середньої освіти завершується здебільшого влітку. Хто визначає тривалість навчального року та літніх канікул, коли літні канікули 2025 – з’ясуємо у статті
752

Академічна недоброчесність у школі: приклади та відповідальність

У Законі про освіту є інструмент боротьби з порушенням академічної доброчесності — стаття 42. Які є види, випадки та відповідальність за порушення академічної доброчесності — читайте у матеріалі.
28007

Асистент вчителя: основні обов’язки

Розглянемо, які функції виконує асистент вчителя, як він співпрацює з учителем та яка різниця між асистентом вчителя та асистентом дитини
78641

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді