Чи має дитина прибирати у школі

7029

Запитання

Чи має дитина прибирати у школі?

Відповідь

Міністр освіти Лілія Гриневич зазначає, що для учнів прибирання у школі — частина гігієнічного виховання та підготовка до самостійності.

Справи керівника у жовтні: що проконтролювати

Однак, потрібно пам’ятати про певні обмеження, а саме:

  • першокласників не можна залучати до прибирання
  • час на прибирання різниться для учнів різного віку.

Батьки можуть відмовитись від залучення їхньої дитини до прибирання. Для цього треба скласти заяву про відмову участі дитини у прибиранні та подати її директору, спираючись на 43 статтю Конституції, яка забороняє користуватися примусовою працею дітей.

⇒ Хто має прибирати класи в початковій школі

«Слід додати, що у школі є посада технічного персоналу відповідно до площі закладу. Тому чистота у школі не може залежати тільки від діяльності дитини, але важливо її навчити не смітити і шанувати чужу працю», — підкреслила Лілія Гриневич.

Центральна частина статичний блок 3

Статті за темою

Усі статті за темою

Як аналізувати урок вчителя

Урок — це творча майстерня вчителя і лабораторія керівника. Після аналізу відвіданого уроку народжуються нові ідеї й задуми щодо поліпшення освітнього процесу.
224106

Створюємо особистий бренд вчителя

Вчитель починає формувати особистий бренд з першої появи у соціальних мережах. Як поводити себе так, щоб перетворити соцмережі на персональний бренд?
16678

Як виявити обдарованих учнів у школі

Зазвичай у кожній школі є місцеві знаменитості — обдаровані діти. Завдяки таким учням навчальні заклади чи не найбільше поліпшують свої різноманітні рейтингові показники. Але ж не рейтингами єдиними
50291

Завершуємо навчальний семестр у школі

На закінчення навчального семестру в закладах загальної середньої освіти педагоги підбивають підсумки роботи, звітують. Нині звіт учителя за семестр — це здебільшого вчасне виставлення оцінок за семестр, коректно заповнені класний журнал і табелі навчальних досягнень учнів
189798

Конспект інтегрованого уроку: музика, література та образотворче мистецтво

Під час інтегрованих уроків учні комплексно засвоюють і накопичують знання й уміння, вчаться цілісно сприймати навколишню дійсність. З огляду на це у початковій школі такі уроки відіграють важливу роль у розвитку пізнавальних здібностей учня та становленні його особистості. Розглянемо на прикладі організацію та поєднання на уроці музики, літератури й живопису
13350