Як корелює сертифікація та атестація педагогів ЗДО

1905

Запитання

Що спільного та відмінного у сертифікації та атестації педагогічних працівників закладу дошкільної освіти?

Відповідь

Справи керівника у жовтні: що проконтролювати

Спільним у сертифікації й атестації педагогів є те, що і сертифікація, і атестація належать до системи зовнішнього забезпечення якості освіти. Ключові відмінності — нижче.

Сертифікація

Атестація

Сертифікація відбувається на добровільних засадах виключно за ініціативою педагогічного працівника.

п. 2 ст. 51 Закону про освіту

Атестація педагогічних працівників навчальних та інших закладів є обов’язковою.

п. 1.5 Типового положення про атестацію педагогічних працівників, затвердженого наказом Міністерства освіти і науки України від 06.10.2010 № 930, далі — Типове положення

Сертифікація здійснюється один раз на три роки.

п. 4 ст. 51 Закону про освіту

Чергова атестація — один раз на п’ять років, позачергова з метою підвищення кваліфікаційної категорії — не раніш як через два роки після присвоєння попередньої.

пункти 1.7 та 1.9 Типового положення

Процедурою сертифікації опікуються спеціально уповноважені державою установи.

п. 3 ст. 51 Закону про освіту

Для організації та проведення атестації педагогічних працівників у навчальних та інших закладах, органах управління освітою створюють атестаційні комісії I, II і III рівнів.

п. 2.1 Типового положення

За результатом успішного проходження сертифікації видають сертифікат. Він дійсний упродовж трьох років.

п. 4 ст. 51 Закону про освіту

На кожного педагогічного працівника, який атестується, атестаційна комісія оформлює атестаційний лист у двох примірниках — один зберігається в особовій справі педагогічного працівника, а другий — видається йому під підпис не пізніше трьох днів після атестації.

п. 3.15 Типового положення

Якщо педагог успішно пройшов сертифікацію, це зарахують як проходження атестації.

Як корелює сертифікація та атестація педагогів ЗДОДетальніше у статті «Сертифікація педагогічних працівників у запитаннях і відповідях»

Центральна частина статичний блок 3

Статті за темою

Усі статті за темою

SWOT-аналіз у плануванні методичної роботи

Відсутність плану — це план до провалу. Для перспективного планування різних напрямів діяльності закладу освіти, зокрема й методичної роботи, використовуйте метод SWOT-аналіз
24395

Як вести ділове спілкування у месенджерах

Viber, WhatsApp, Facebook Messenger — месенджери — нині використовують не лише для особистого спілкування. З їх допомогою вирішують і робочі питання. Дізнайтеся, як використовувати ефективно.
7342

Який він – сучасний керівник закладу освіти?

Креативний, самодостатній, розуміє як створити комфортний освітній простір у закладі, реалізовує успішні ідеї щодо покращення якості освіти, забезпечує умови для самореалізації дітей та педагогів. Впізнаєте себе? Тоді ви ідеально підходите на посаду керівника. Та це ще не всі характеристики. Детальніше - у публікації.
22414

Корпоративний імідж сучасного дитячого садка

Мотивовані й творчі педагоги є ядром діяльності закладу дошкільної освіти, а їхня професійна діяльність — одним із компонентів його іміджу. Як сформувати позитивний корпоративний імідж дошкільного закладу і водночас сприяти фаховому зростанню та професійній соціалізації педагогів?
18989