Як створити позитивний настрій глядачів на святі в дитсадку
Запитання
Як налаштувати дорослих глядачів на позитивний лад під час дитячого свята?
Відповідь
Завдання ведучого дитячого свята — не лише підтримати й зацікавити малюків, а й створити позитивний настрій у батьків та гостей, які можуть прийти у дитсадок заклопотаними і стурбованими. Допоможуть у цьому короткі вправи та ігри, проведені за кілька хвилин до виступу дітей.
Від задуму до виступу
Флеш-ігри для створення позитивного настрою глядачів
Гріємо руки
Запропонуйте глядачам розігріти руки, оскільки їхні аплодисменти мають бути щедрими, від душі. Глядачі потирають долоні (обов’язково у супроводі усмішки). Можете запропонувати потерти долоні один одному.
Оплески
Зробіть п’ять оплесків, але так, щоб кожен наступний був дужчим за попередній.
Сонячний зайчик
Скажіть, що ваша долоня вміє пускати сонячні зайчики, покажіть її гостям: на який сектор аудиторії спрямує «зайчика», той і відповідає аплодисментами.
Вітання
«Ми віримо, що всі присутні у залі — дуже чемні люди, і встигли привітатися один з одним. Ви маєте можливість зробити це з сусідом ліворуч і праворуч». Як варіант, можна привітатися лише мізинчиками, великими пальцями тощо.
Помічник режисера
Скажіть глядачам, що під час зйомок телепередач реакцією аудиторії керує помічник режисера. Одна з його функцій — організувати потрібний емоційний фон. Запропонуйте запам’ятати, як потрібно реагувати на фрагменти дійства за кількістю викинутих ним пальців: один — реакція стримана, два — голосна, три — шквал емоцій, рухів, звуків.
Родинний зв’язок
Зверніться до глядачів: «Ми переконані, у талановитих дітей обов’язково талановиті батьки й рідні. Ви це доводите тим, що зараз присутні тут на святі. А діти доведуть це своїми чудовими виступами. Ми просимо вас, шановні, підтримувати дітей гарною, щедрою енергією, аби вони виступили якнайліпше. Радійте, щиро усміхайтеся, плескайте у долоні. Отримайте справжнє задоволення від спілкування. Покажіть, будь ласка, як ви це будете робити (оплески аудиторії). Гадаєте, це переконує? А чи можете реагувати яскравіше?».
Автор-розробник — Микола Шуть
ж. «Музичний керівник»