Що сталося з пенсією педагогам за вислугу років

13533

Запитання

Чи правда, що внаслідок пенсійної реформи 2017 року відмінили пенсію за вислугу років педагогічним працівникам?

Відповідь

Так, пенсія за вислугу років педагогічним працівникам більше не передбачена.

Хіба що збережене право на пенсію за вислугу років за умови, що педагогічний працівник на день набрання чинності Законом України від 03.10.2017 № 2148-VІІІ (тобто 11.10.2017) має вислугу років і стаж, необхідні для призначення такої пенсії, передбачений статтями 52, 54 та 55 Закону України «Про пенсійне забезпечення» від 05.11.1991 № 1788-XII.

У такому разі пенсію за вислугу років призначатимуть за зверненням із дотриманням умов законодавства про пенсійне забезпечення.

Справи керівника у жовтні: що проконтролювати

Зауважте!

Статтею 57 Закону про освіту гарантоване право на пенсію за вислугу років

Необхідність приведення у відповідність із Законом «Про освіту» пенсійного законодавство в частині забезпечення права педагогічних працівників на пенсію за вислугу років ЦК Профспілки обстоює в Галузевій угоді на 2016-2020 роки

Центральна частина статичний блок 3

Статті за темою

Усі статті за темою

Як вести ділове спілкування у месенджерах

Viber, WhatsApp, Facebook Messenger — месенджери — нині використовують не лише для особистого спілкування. З їх допомогою вирішують і робочі питання. Дізнайтеся, як використовувати ефективно.
7397

Працівники втратили інтерес до роботи: яку модель мотивації обрати

Ви постійно мотивуєте працівників — нараховуєте премії, доплати, влаштовуєте конкурси на кращого працівника місяця. Проте, ліпше працювати вони не починають. Чому мотивація не працює? Ні, вона працює, але за умови, що вона правильно побудована. Оберіть ефективну модель мотивації ваших працівників
14465

Спеціальне навчання з охорони праці працівників

У керівників закладів освіти часто виникають питання, пов’язані з навчанням працівників, які виконують роботи підвищеної небезпеки, як-от працівника котельні, працівників, які виконують роботи на висоті тощо. Яке навчання таким працівникам закладу потрібно проводити? Як це врегульовано у законодавстві? Роз’яснення експерта читайте далі.
3882

Тривалість і оплата щорічної відпустки вихователя дошкільного закладу

Право на відпустки вихователям, як і будь-яким працівникам, з якими укладено трудовий договір, передбачено КЗпП та ЗУ «Про відпустки». Визначмо, скільки триває щорічна основна відпустка вихователя і які механізми її оплати
56489

Правила надання відпусток під час воєнного стану

Згадаємо, які правила надання відпусток без збереження зарплати та чи враховувати період військової служби до стажу для щорічної відпустки. Про це і більше — дізнайтеся від експерта.
9607