Чи можна залучати практичного психолога до врегулювання конфліктів у колективі

303
Теми:

Запитання

У нашому педагогічному колективі систематично виникають конфронтації, сварки, відбуваються неприємні розмови. Ситуація стала практично неконтрольованою. Чи можна за таких обставин залучити практичного психолога до врегулювання конфлікту? Чи має він право відмовитися консультувати колег щодо їхніх особистих проблем?

Відповідь

Відповідно до Положення про психологічну службу системи освіти України, затвердженого наказом МОН України від 02.07.2009 № 616, до функціональних обов’язків практичних психологів навчальних закладів входить:

  • формування психологічної культури всіх учасників навчально-виховного процесу;

  • консультування з питань психології, її практичного використання в організації навчально-­виховного процесу.

Отже, практичний психолог — це фахівець, який має допомагати у розв’язанні конфліктної ситуації в педагогічному колективі або сприяти досягненню колегами компромісу.

Також він має здійснювати профілактичну роботу із запобігання виникнення систематичних конфліктних ситуацій в умовах дошкільного навчального закладу, зокрема проводити просвітницьку роботу з педагогічним колективом щодо психології спілкування, конфліктології, ознайомлювати колег із мето­дами розв’язання конфліктних ситуацій.

А от консультувати колег щодо особистих проблем практичний психолог не зобов’язаний. Однак якщо педагог звернувся до практичного психолога з проблемою, що непокоїть його, спричиняє тривожність, роздратованість, обурення тощо, то з огляду на професійну етику фахівець має надати первинну психологічну допомогу колезі. Це потрібно для того, щоб стабілізувати емоційний стан педагога, допомогти йому повернутися до виконання професійних обов’язків.

Центральна частина статичний блок 3

Статті за темою

Усі статті за темою

Як вести ділове спілкування у месенджерах

Viber, WhatsApp, Facebook Messenger — месенджери — нині використовують не лише для особистого спілкування. З їх допомогою вирішують і робочі питання. Дізнайтеся, як використовувати ефективно.
7386

Працівники втратили інтерес до роботи: яку модель мотивації обрати

Ви постійно мотивуєте працівників — нараховуєте премії, доплати, влаштовуєте конкурси на кращого працівника місяця. Проте, ліпше працювати вони не починають. Чому мотивація не працює? Ні, вона працює, але за умови, що вона правильно побудована. Оберіть ефективну модель мотивації ваших працівників
14433

Спеціальне навчання з охорони праці працівників

У керівників закладів освіти часто виникають питання, пов’язані з навчанням працівників, які виконують роботи підвищеної небезпеки, як-от працівника котельні, працівників, які виконують роботи на висоті тощо. Яке навчання таким працівникам закладу потрібно проводити? Як це врегульовано у законодавстві? Роз’яснення експерта читайте далі.
3863

Тривалість і оплата щорічної відпустки вихователя дошкільного закладу

Право на відпустки вихователям, як і будь-яким працівникам, з якими укладено трудовий договір, передбачено КЗпП та ЗУ «Про відпустки». Визначмо, скільки триває щорічна основна відпустка вихователя і які механізми її оплати
56463

Правила надання відпусток під час воєнного стану

Згадаємо, які правила надання відпусток без збереження зарплати та чи враховувати період військової служби до стажу для щорічної відпустки. Про це і більше — дізнайтеся від експерта.
9595