Чи можна залучати практичного психолога до врегулювання конфліктів у колективі

847
Теми:

Запитання

У нашому педагогічному колективі систематично виникають конфронтації, сварки, відбуваються неприємні розмови. Ситуація стала практично неконтрольованою. Чи можна за таких обставин залучити практичного психолога до врегулювання конфлікту? Чи має він право відмовитися консультувати колег щодо їхніх особистих проблем?

Відповідь

Відповідно до Положення про психологічну службу системи освіти України, затвердженого наказом МОН України від 02.07.2009 № 616, до функціональних обов’язків практичних психологів навчальних закладів входить:

  • формування психологічної культури всіх учасників навчально-виховного процесу;

  • консультування з питань психології, її практичного використання в організації навчально-­виховного процесу.

Отже, практичний психолог — це фахівець, який має допомагати у розв’язанні конфліктної ситуації в педагогічному колективі або сприяти досягненню колегами компромісу.

Також він має здійснювати профілактичну роботу із запобігання виникнення систематичних конфліктних ситуацій в умовах дошкільного навчального закладу, зокрема проводити просвітницьку роботу з педагогічним колективом щодо психології спілкування, конфліктології, ознайомлювати колег із мето­дами розв’язання конфліктних ситуацій.

А от консультувати колег щодо особистих проблем практичний психолог не зобов’язаний. Однак якщо педагог звернувся до практичного психолога з проблемою, що непокоїть його, спричиняє тривожність, роздратованість, обурення тощо, то з огляду на професійну етику фахівець має надати первинну психологічну допомогу колезі. Це потрібно для того, щоб стабілізувати емоційний стан педагога, допомогти йому повернутися до виконання професійних обов’язків.

Телеграм Педрада запрошення

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Складаємо штатний розпис закладу дошкільної освіти

Формування штатного розпису є досить непростим процесом. Тож доводиться залучати і працівників дошкільного закладу, і фахівців кадрової служби, і економістів органу управління освітою. З’ясуємо, як проєктують штатний розпис дошкільного закладу і які зміни врахувати згідно нового Закону про дошкільну освіту
54277

Педагогічні звання працівникам закладу дошкільної освіти: вимоги

Педагогічне звання — ознака визнання професійних заслуг працівника. Розглянемо вимоги до присвоєння педагогічних звань працівникам закладів дошкільної освіти та на яке підвищення посадового окладу мають право працівники після присвоєння їм того чи того педагогічного звання
75313

Страховий стаж і як він впливає на оплату лікарняного

Що таке страховий стаж і як він впливає на оплату лікарняного? Хто має право на стовідсоткове відшкодування лікарняного? Як нараховують страховий стаж? На ці та інші запитання про страховий стаж відповідаємо у статті
13679

Сходинками самоосвіти — до професійного зростання

Самоосвіта вихователя — рушійна сила його професійного розвитку. Які складники самоосвіти і що зробити, щоб самоосвіта не була стихійною і безсистемною — розглядаємо у статті. Скористайтеся також анкетою, щоб з'ясувати рейтинг чинників самоосвіти.
21119