Безпека, розвиток, гаряче харчування: як відпочивають діти у пришкільних таборах Рівного, Чернігова та Кропивницького

Блок під заголовком новини 1  Підпишіться на Telegram-канал Педрада. Новини! Тримаємо руку на пульсі змін без паніки та спаму

Автор
редактор стрічки новин порталу «Педрада»
У містах України запрацювали пришкільні табори: як діти можуть провести літо цікаво, безпечно та з користю

Чим займаються діти в пришкільних таборах


Із 2 червня у Рівному, Чернігові та Кропивницькому розпочали роботу пришкільні табори з денним перебуванням. Вони стали важливим елементом літнього дозвілля для дітей, забезпечуючи відпочинок, розвиток, спілкування та психологічну підтримку після напруженого навчального року.

💳 Зміни в оплаті праці педагогів ЗДО

Рівне: активне літо для понад 4,8 тисячі дітей

У Рівному табори діють на базі 31 школи і працюватимуть до 19 червня. Тут відпочиватимуть 4816 учнів 1–4 класів. Програма охоплює спортивні змагання, творчі майстер-класи, пізнавальні заняття та ігри. Міська рада висловила вдячність педагогам і організаторам, які створюють безпечне та комфортне середовище для дітей.

Чернігів: 4746 дітей у таборах, оновлені школи й харчоблоки

У Чернігові відкрили 30 пришкільних таборів, які працюватимуть до 20 червня. Табори приймають 4746 дітей, включаючи пільгові категорії, зокрема — постраждалих від війни. Через ремонтні роботи частина учнів тимчасово відвідує табори в сусідніх школах. Зокрема, гімназія №13, відремонтована за підтримки швейцарсько-українського проєкту DECIDE, приймає учнів інших закладів.

У гімназії №20 завершено капітальний ремонт харчоблоку — і табір тут працює на рідній базі з гарячим харчуванням. Табори в Чернігові — це не лише відпочинок, а й важливий елемент адаптації та соціалізації дітей.

Кропивницький: 34 табори з навчанням через гру 

У Кропивницькому почали роботу 34 пришкільні табори, які охоплять понад 4363 дитини. У 25 таборах передбачене харчування, яке отримають 3052 учні, з них 1486 — пільгових категорій. Міський бюджет виділив 1,1 млн грн на їхнє безкоштовне харчування. Інші 9 таборів працюють без харчування, але за бажанням батьків дитину можна перевести в інший заклад із повноцінним харчуванням.

Особливістю кропивницьких таборів є поєднання дозвілля та освітніх активностей. У ліцеї імені Тараса Шевченка діє табір «Щасливе літо», де 171 дитина бере участь у спортивних заняттях, екскурсіях, творчих активностях та навіть інтерактивних освітніх заходах. Педагоги підкреслюють: це не класичні уроки, а ігрові формати, які допомагають дітям закріпити знання у ненав'язливий спосіб.

Пришкільні табори — це не лише спосіб організувати дозвілля, а й інструмент подолання освітніх втрат, психологічного розвантаження та соціальної адаптації. Завдяки підтримці місцевих бюджетів та міжнародних партнерів, діти отримують не лише безпечне середовище, а й справді насичене й змістовне літо.

додаток

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Самоосвіта вчителя: безперервний процес зростання

Професійний розвиток — це зростання майстерності через здобуття нового та переосмислення вже наявного досвіду. Хочете дізнатися, як ефективно організувати самоосвіту? Продовжуйте читати!
19725

Зарахування, відрахування та переведення вихованців до ЗДО: новий Порядок

З'ясуємо основні вимоги Порядку зарахування, відрахування та переведення вихованців до державних та комунальних закладів освіти для здобуття дошкільної освіти, який МОН розробило відповідно до нового Закону про дошкільну освіту
47789

Портфоліо вихователя: що це, навіщо і як його оформити

Портфоліо вихователя — це спосіб продемонструвати свій підхід до професії, показати себе як фахівця, який постійно розвивається. Як створити й оформити портфоліо вихователя дошкільного закладу? Яким воно має бути і чи є необхідною умовою для атестації чи конкурсу? Про це — у статті.
50514

Критерії оцінювання навчальних досягнень учнів за вимогами НУШ

Розуміння критеріїв оцінювання – ваш ключ до ефективного навчання. У цій статті ви знайдете відповіді на питання, як оцінювати знання учнів, як це працює в різних класах і форматах навчання, та як зробити цей процес справедливим і зрозумілим для кожного. Читайте далі, щоб опанувати інструменти, які допоможуть вашим учням досягати кращих результатів!
269612

Відображаємо робочий час вихователів у табелі обліку і тарифікаційному списку

Норми нового Закону про дошкільну освіту та підзаконних актів слід враховувати під час відображення робочого часу вихователя в тарифікаційному списку, графіку роботи, табелі обліку використання робочого часу. З’ясуємо, як саме
17345

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді