Дослідження індексу майбутнього: як війна вплинула на професійні вибори української молоді

Блок під заголовком новини 1  Підпишіться на Telegram-канал Педрада. Новини! Тримаємо руку на пульсі змін без паніки та спаму

Автор
редактор стрічки новин порталу «Педрада»
Фундація Олени Зеленської презентувала дослідження про професійні очікування підлітків в Україні

Які професії обирають українські підлітки

report_11614439.gif   Зміни та новації в законодавстві: червень 2025
   Скачати  

             

22 травня 2025 року Фундація Олени Зеленської представила результати дослідження «Індекс майбутнього: професійні очікування та розвиток підлітків в Україні». 

💳 Зміни в оплаті праці педагогів ЗДО

Дослідження охопило понад 10 000 респондентів — підлітків віком 13–16 років та їхніх батьків або опікунів з усіх регіонів України, за винятком тимчасово окупованих територій. 

Метою дослідження було проаналізувати плани й очікування молоді щодо професійного майбутнього, а також дослідити, як на них впливають війна, освітнє та психологічне середовище, родина та соціально-економічні умови. 

Ключові висновки дослідження:

  • 82% опитаних підлітків мають обнадійливе бачення свого майбутнього, проте лише 60% позитивно оцінюють майбутнє України. 
  • Кожен п’ятий підліток ще не визначився з майбутньою професією, а 70% не можуть назвати конкретну сферу зайнятості, у якій хотіли б працювати у 30-річному віці — цей показник майже вдвічі перевищує середнє значення у країнах ОЕСР. 
  • Популярні серед підлітків професії часто не відповідають наявному попиту на українському ринку праці. Зокрема, галузі з системним кадровим дефіцитом, такі як промисловість, залишаються поза увагою молоді. 

Перша леді України Олена Зеленська зазначила, що результати дослідження свідчать про необхідність створення умов, де талант і здібності кожної дитини знайдуть застосування саме в Україні.

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Складаємо штатний розпис закладу дошкільної освіти

З’ясуємо, як проєктують штатний розпис дошкільного закладу і які зміни врахувати згідно з новим Законом про дошкільну освіту та новими Типовими штатними нормативами. Допоможемо вам внести зміни в штатний розпис, обрати форму та заповнити її без помилок
59666

Педагогічні читання: нетрадиційні форми проведення

Як провести педагогічні читання в закладі освіти нетрадиційно? Як організувати підготовку до педагогічних читань та інтерактивну роботу під час їх проведення — читайте та використовуйте детальні алгоритм та опис у статті
11566

Дидактичні ігри для дітей

Дидактична гра — ефективний інструмент для розвитку дошкільнят. Якими мають бути дидактичні ігри для дошкільнят, щоб було і цікаво, і корисно? Приклади готових дидактичних ігор — у статті
275568

Сходинками самоосвіти — до професійного зростання

Самоосвіта вихователя — рушійна сила його професійного розвитку. Які складники самоосвіти і що зробити, щоб самоосвіта не була стихійною і безсистемною — розглядаємо у статті. Скористайтеся також анкетою, щоб з'ясувати рейтинг чинників самоосвіти.
22152

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді